“SPORTA PUNKTS” LATVIJAS KAUSS FINĀLI: SALASPILS SS – STOPIŅU NHK UN HK CELTNIEKS – ZRHK Tenax Dobele

12.06.2021 17:58

Otrajā pusfināla spēlē sievietēm laukumā devās Stopiņu NHK un Jēkabpils SS. Spēli uzsāka Jēkabpils komanda un uzsāka to veiksmīgi, Linda Kaņepe un Enija Anča guva vārtus, izvirzot savu komandu vadībā ar 2:0. Ļoti rezultatīvi spēli uzsāka Latvijas izlases spēlētāja Krista Minova, gūstot trīs vārtu un panākot 6:4 jēkabpiliešu labā, tomēr Darja Savčenko neļāva Jēkabpils meitenēm “aizmukt” (5:6). Lieliski divās epizodēs nospēlēja Sandra Brikmanes, vienreiz apspēlējot pati, bet otrreiz saņemot rezultatīvu piespēli no savas komandas biedrenes, Kristas Zelčānes (10:6). Pēc šīm epizodēm Stopiņu NHK komandas trenere pieprasīja minūtes pārtraukumu. Turpinājumā Jēkabpils sporta skolā veiksmīgi turpināja spēlēt Minova, Brikmane, Enija Anča, bet pēc nelielas pakaļdzīšanās – Ivitas Asares un Dainas Sergejevas rezultatīvas sadarbības, Asares vārtiem un Evelīnas Fenogenovas vārtiem, Stopiņu komandai izdevās izlīdzināt rezultātu – 13:13. Turpinājumā abas komandas spēja regulāri gūt vārtus te panākot vienu, te divu vārtu starpību, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 18:18.
Otro puslaiku ar gūtajiem vārtiem atklāja Ivita Asare. Pēc tam notika vairākkārtēja vadības maiņa, un tā tas turpinājās visu puslaiku. Vispirms Kristīne Dzenīte guva divus vārtus pēc kārtas Stopiņiem, tad Minova iespēja to pašu savas komandas labā 21:20 Stopiņu NHK labā. Turpinājumā Dzenīte guva vēl trīs vārtus, bet tiem atbildi vienmēr atrada arī jēkabpilietes. Pēc otrajā puslaikā spēlētām 15 minūtēm – 27:27. Tas solīja ļoti spraigu un interesantu spēli. Mazāk kā desmit minūtes līdz spēles beigām savus 12. vārtus guva Minova, atkal izlīdzinot rezultātu (29:29). Divas reizes precīza bija Asare, Nikolajeva no 7 m līnijas, kā arī Dzenīte guva savus 10. vārtos, šie vārtu guvumi ļāva Stopiņu NHK komandai izvirzīties vadībā ar rezultātu 33:29. Jēkabpils komandai bija atlicis maz laika, lai atspēlētos, uzbrukumā viņas kļūdījās, bet aizsardzībā Rometa Juška saņēma 2 minūšu noraidījumu. Pusotru minūti līdz spēles beigām Lana Nikolajeva realizējas 7 m soda metienu. Pēdējos spēles vārtus pēc skaistas Fenogenovas piespēles guva Sergejeva. Spēles rezultāts 34:31.

Stopiņu NHK – Jēkabpils SS 34:31
Stopiņu NHK: Dzenīte 10, Asare 7, Nikolajeva 6, Savčenko 5, Sergejeva 5, Fenogenova 1
Jēkabpils SS: Minova 12, Brikmane 5, Anča 5, Kaņepe 3, Krodziniece 2, Lapsa 1, Kaulakane 1, Mālniece 1, Jukša 1

Pēdējā pusfināla spēle notika starp ZRHK Tenax Dobele un SK Latgols Ludza komandām. Abas komandas spēli uzsāka ar vārtu guvumiem. Dobelniekiem pirmos vārtus guva Andis Ērmanis, savukārt ludzāniešu labā to paveica Linards Usāns. Turpmākās piecas minūtes neviena no komandām neguva vārtus. Dobeles komandai, tas izdevās vien tad, kad divi Ludzas spēlētāji saņēma divu minūšu noraidījumus (Borisenko un Lipskis). Dobelnieki izmantoja lielo vairākumu, vārtus guva Oskars Arājs, tukšos vārtos iemeta Nils Kreicbergs – 3:2 Dobeles labā. Pēc Kreicberga otrajiem gūtajiem vārtiem (5:2), Ludzas treneris Andrejs Narņickis pieprasīja minūtes pārtraukumu. Turpinājumā Ārājs aizskrēja ātrajā un iemeta no 7m līnijas, kā arī Kreicberga vārti, panāca 9:4. Ludzas komandai izdevās labs izrāviens – divas reizes precīzs bija Renārs Greņnikovs, vienu reizi Uldis Lībergs un rezultāta starpība jau bija samazināta(9:7). Kad bija spēlētas mazliet vairāk nekā 21 minūte, Lībergs guva savus piektos vārtus, tos neatļauti kavēja gūt Egils Politers, nopelnot divu minūšu noraidījumu. Tās Egilam bija otrās divas minūtes šajā spēlē, pēc neilga laika viņam pievienojās ludzānietis Pjotrs Borisenko, nopelnot otrās, divas minūtes spēlē. Turpinājumā vārtu guvumi mijās ar garām aizmestiem metieniem un rezultāta starpības dilšanu un augšanu divu līdz trīs vārtu robežās. Pašās pirmā puslaika beigās savus piektos vārdus guva Nils Kreicbergs (16:13).
Otro puslaiku ļoti veiksmīga iesāka Tenax Dobele vārtsargs Ritvars Putra, tas ļāva Dobeles komandai panākt lielāku pārsvaru rezultātā – trīs reizes precīzs bija līnijas spēlētājs Egils Politers, kā arī 7 m soda metienu realizēja Oskars Arājs – 21:14. Dobelnieki turpināja iegūt aizvien lielāku pārsvaru, divas reizes precīzs bija Ērmanis, viņam “piebalsoja” Arājs un jau 24:15. Vienpadsmit minūtes līdz spēles beigām Nils Miķelsons iemeta tukšos vārtos, rezultāta starpību palielinot līdz +11 (28:17). Spēles beigās treneris Sandris Veršakovs deva iespēju sevi pierādīt arī jaunajiem spēlētājiem. Spēles rezultāts – 35:24. Dobeles komanda rīt plkst. 14:30 aizvadīs spēli par 1. vetu ar HK Celtnieks.

ZRHK Tenax Dobele – SK Latgols Ludza 35:24
ZRHK Tenax Dobele: Arājs 8, Ērmanis 6, Kreicbergs 5, Suleiko 4, Juzups 3, Politers 3, Miķelsons 2, Pančenko 1, Plūme 1, Krūmiņš 1, Gidrevics 1
SK Latgols Ludza: Lībergs 7, Grebeņnikovs 4, Kušners 3, Lipskis 3, Rancāns 3, Dobrinins 1, Seņkāns 1, Usāns 1, Malahovs 1