SynotTip handbola virslīgā ceturtdaļfināli, sievietes noslēgs regulāro sezonu

29.04.2022 12:02

Šīs nedēļas izskaņā Latvijas handbolā gaidāmas vairākas spēles, kurās noskaidrosim sieviešu handbola virslīgas regulārās sezonas uzvarētājas, savukārt SynotTip handbola virslīgā, otrās ceturtdaļfināla spēles aizvadīs ZRHK Tenax Dobele – Jūrmalas Sports un HK Ogre/Hydrox – Salaspils komandas, bet pārējie divi ceturtdaļfinālistu pāri uzsāks savas cīņas par vietu pusfinālā.

Sieviešu handbola virslīga

Sieviešu handbola virslīgas izslēgšanas spēles šajā sezonā norisināsies sekojuši: regulārās sezonas divas pirmās vietas automātiski kvalificējas pusfinālam, savukārt ceturtdaļfinālā spēlēs – 3. vietas komandas ar 6. vietas komandu un 4. vieta ar 5. vietu. Ceturtdaļfinālu un pusfinālu spēļu rezultāti tiek noteikti divu spēļu summā, savukārt cīņa par vietām norit līdz kādas komandas divām uzvarām.

Šobrīd vietu pusfinālā garantējušas REIR/Dobele SS handbolistes, kuras ieņems regulārās sezonas pirmo vietu, neatkarīgi no tā, kā nospēlēs atlikušo regulārās sezona spēli pret LAT 2004. Lai gan dobelniecēm var būt vienāds punktu skaits ar Salaspils komandu, abas savstarpējās spēles uzvarēja REIR/Dobele SS. Interesantāka cīņa ir par otro vietu starp Salaspils un SK Latgols meitenēm. Salaspils dāmas 13 spēlēs ir izcīnījušas deviņas uzvaras un trīs reizes pretiniekiem piekāpušās, kopsummā, izcīnot 18 punktus, bet SK Latgols komandai 13 spēlēs – astoņas uzvaras, viens neizšķirts un četri zaudējumu, kopsummā dodot viņām 17 punktus. Vienīgo savstarpējo spēli ar rezultātu 38:32 uzvarēja Salaspils komanda. Šo svētdien abas komandas aizvadīs otro regulārās sezonas savstarpējo spēli, kurā izšķirsies 2. vietas liktenis. SK Latgols komandai der tikai uzvara, savukārt Salaspils komandai pietiek ar neizšķirtu, lai iekļūtu pusfinālā.

SynotTip handbola virslīga

SynotTip handbola virslīgā šajā nedēļas nogalē spēles aizvadīs visi četri ceturtdaļfinālu pāri. ZRHK Tenax Dobele centīsies pielikt punktu sērijai ar Jūrmalas Sports komandu, to pašu lūkos darīt arī HK Ogre/Hydrox, kuri pretinieki ceturtdaļfinālos ir Salaspils handbolisti. Kā jau iepriekš informējām, ZRHK Tenax Dobele pirmajā sērijas spēlē izcīnīja pārliecinošo uzvaru – 42:29. Vēl pārliecinošāk veicās HK Ogre/Hydrox komandai, kura ar rezultātu 43:20 pieveica Salaspili. Abas komandu spēles norisināsies sestdien, Salaspilī un Jūrmalā.

Pirmās ceturtdaļfinālu spēles aizvadīs ASK Zemessardze/LSPA – HK Vaiņode un SK Latgols Ludza – MSĢ komandas, daudzi handbolā iesaistītie prognozēja, ka šīs būs aizraujošākās ceturtdaļfinālu spēles, uz ko mēs arī ceram.

Kā pirmie, sestdien laukumā dosies ASK Zemessardze/LSPA un HK Vaiņodes handbolisti. Līdz šim abas komandas savā starpā tikušās trīs reizes, turklāt HK Vaiņode ir vienīgā komanda, kura rīdziniekiem ir sagādājusi zaudējumu šajā sezonā. Abas pirmās spēles noslēdzās ar ASK/LSPA uzvaru – 34:21 un 33:30, savukārt otrajā posmā pārāki bija HK Vaiņode handbolisti – 26:20. ASK Zemessardze/LSPA komandas sastāvā regulārajā sezonā 130 vārtus guvis Ingus Kristiāns Jonuška, 95 vārtu guvumus pievienojas Gunārs Liepiņš, bet 76 precīzi metieni – Kristeram Rihardam Ozolam. AKS/LSPA komandā netrūkst spēlētāju, kuri saucami par komandas vilcējspēku – Roberts Rancāns, Dmitrijs Petuhovs, kā arī pieredzējušais līnijas spēlētājs – Guntars Lejnieks un vārtos – Raitis Puriņš. HK Vaiņode komandā rezultatīva sezona Oskaram Pāvilam, kurš līdz šim guvis 119 vārtus, bet viņa komandas biedri Matīss Mickus un Jurģis Strēlis katrs guvuši pa 85 vārtiem.

Otrs ceturtdaļfinālistu pāris, kuri cīņu uzsāks šajā nedēļas nogalē, ir SK Latgols Ludza un Murjāņu sporta ģimnāzijas handbolisti. Šajā sezonā komandu ceļi nav krustojušies, jo katra komanda spēlēja savā līgā. SK Latgols Ludza komandai Baltijas Handbola līgas sezona izvērtās ne visai veiksmīga, 24 spēlēs izcīnīta viena uzvara. Ludzas komandas sastāvā ar 121 vārtu guvumu par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Renārs Grebeņņikovs, 97 vārti Eduardam Malahovam, bet 80 – Guntaram Lipskim. MSĢ komandā rezultatīva sezona Raulam Serafimočam, kurš guvis 189 vārtus, Valdis Kalniņš pievienojas ar 148, bet Endijs Šnepsts ar 136 vārtiem. MSĢ komandā viens no līderiem ir arī līnijas spēlētājs – Jevgenijs Rogonovs.