SynotTip handbola virslīgā uzvaras abām līdervienībām

10.03.2022 08:57

SynotTip handbola virslīgā savas kārtējās uzvaras izcīnīja MSĢ un ASK Zemessardze/LSPA komandas. MSĢ Dobelē pārspēja dobelnieku jauno maiņu – ZRHK Dobele/Tērvete, savukārt ASK Zemessardze/LSPA visai viegla uzvara pret pieredzes bagāto RPI-S komandu.

• ZRHK Dobele/Tērvete – MSĢ        33:37 (18:21)

Jau spēles sākuma Murjāņu sporta ģimnāzijas handbolistiem izdevās izvirzīties minimālā vadībā, pēc spēlētām deviņām minūtēm viesi bija panākuši plus trīs – 9:6, tomēr jau pirmā puslaika vidū rezultāta tablo atkal vēstīja neizšķirtu – 11:11. Līdz pirmā puslaika beigām MSĢ vairākkārt pārņēma vadību, bet Dobele/Tērvete handbolisti atkal spēja rezultātu izlīdzināt, tomēr ne reizi neizvirzoties vadībā. Pēc spēlētām 30 minūtēm – 21:18 MSĢ labā. Otro puslaiku veiksmīgi iesāka Murjāņu handbolisti, pirmajās piecās puslaika minūtēs, panākot lielāko pārsvaru šajā spēlē – 25:18. MSĢ komandas pārsvars turējās četru piecu vārtu atstatumā visu otro puslaiku, kas arī viņiem ļāva šajā spēlē svinēt uzvaru ar rezultātu – 37:33. ZRHK Dobele/Tērvete komandas sastāvā astoņus vārtus guva Rihards Plūme, bet septiņu pievienoja Oskars Bisenieks. MSĢ sastāvā, kā ierasts, rezultatīvākais spēlētājs bija Rauls Serafimovičs ar deviņiem gūtajiem vārtiem, septiņi Ralfam Brīvulim un seši Jevgeņijam Rogonovam.

Kā pēc spēles atzina MSĢ spēlētājs Ralfs Brīvulis, komandai izdevās labi aizvadīt spēles pirmo puslaiku, izdevās realizēt savus metienus, tomēr komanda noteikti varēja uzlabot spēli aizsardzībā, ko otrajā puslaika sākumā arī izdevās izdarīt. Savukārt komandas līnijas spēlētājs Jevgeņijs Rogonova stāsta, ka komanda spēlei bija noskaņojusies un gaidīja sīvu cīņu. Šīs dienas uzvaras atslēga bija metienu realizācija, kas ļāva otrā puslaika sākumā iegūt pārsvaru, tāpēc komanda nav izjutusi lielu spiedienu un varējusi spēlēt savu spēli. MSĢ spēlētājs Emīls Vilsons pēc spēles saka paldies savai komandai par aizvadīto cīņu, uzsverot, ka komanda ir rādījusi cienīgu sniegumu, tomēr ir lietas aizsardzībā, pie kurām ir jāpiestrādā.

ZRHK Dobele/Tērvete – Plūme 8, Bisenieks 7, Pavļenko 6, Krūmiņš 5, Elferts 4, Juzups 2, Gavras 1
MSĢ –
Serafimmovičs 9, Brīvulis 7, Rogonovs 6, Vilsons 4, Kazlovskis 4, Kalniņš 3, Vidovskis 2, Šnepsts 1, Lagzda 1

• RPI-S – ASK Zemessardze/LSPA   18:37 (9:20)

Pirmā puslaika pirmajās desmit minūtēs ASK Zemessardze/LSPA komandai izdevās panākt solīdo 10:6, kas kopumā arī liecināja par turpmākās spēles gaitu. Pirmajā puslaikā ASK/LSPA komanda ļāva pretiniekiem gūt tikai deviņus vārtus, kamēr paši pirmajās 30 minūtēs spēja būt precīzi 20 reizes. Otrajā puslaikā lielākais pārsvars, ko komandai izdevās iegūt bija plus 22, pēc spēlētām 15 minūtēm – 33:11. Spēles beigu rezultāts – 37:18. RPI-S komandas sastāvā kārtējā rezultatīvā spēle Uldim Vilsonam, kurš guva sešus vārtus, bet Inigo Aranguren Garralda pievoja četrus vārtu guvumus. LSPA Zemessardze/ASK rindās pēc spēļu pauzes otro spēli aizvadīha Roberts Rancāns, kurš šajā spēle guva septiņus vārtus, bet Kristiānam Kelertam un Robertam Zvejniekam katram pa sešiem gūtiem vārtiem.

ASK Zemessardze/LSPA treneris Andris Ulāns pēc spēles uzslavēja pretiniekus, sakot, ka meistarība nerūs, tomēr pretinieku rezervistu soliņš ir bijis par īsu, līdz ar to komandai fiziski ir bijis grūti tikt līdzi ASK/LSPA komandai. Turklāt savai komandai treneris ir devis uzstādījumi, veidot ātros – pus ātros uzbrukums, bez kuriem mūsdienu handbols nav iedomājams. Līdz šim komanda spēlējot ātru handbolu ir pieļāvusi diezgan daudz kļūdu, tādēļ treneris uzskata, ka šādas spēles ir jāizmanto kā treniņš, lai trenētu šī spēles elementa kvalitāti. Tāpat treneris uzslavē savas komandas aizsardzību un spēlētāju, piemēram, Rancāna, Kalēja, Greikša, iekļaušanos atpakaļ komandas spēlē, kuri kādu laiku nebija aizvadījuši spēles.

RPI-S – Vilsons 6, Garralda 4, Dumarāns 3, Strazdiņš 2, Savickis 2, Aleksūns 1
ASK Zemessardze/LSPA –
Rancāns 7, Kelerts 6, Zvejnieks 6, Jonuška 4, Petuhovs 4, Greikšs 3, Černousovs 3, Liepiņš 1, Lubgāns 1, Kalējs 1, Sudmalis 1

Šajā nedēļas nogalē tiks aizvadītas vēl četras spēles SynotTip handbola virslīgā, kā arī trīs spēles sieviešu virslīgā. Viena no interesantākajām šīs nedēļas nogales spēlēm norisināsies sestdien Salaspilī, kur mājinieki uzņems Ulbrokas SK handbolistus. Abas komandas šobrīd dala B grupas līderpozīciju, ar trim uzvārām trīs spēlēs. Kura komanda piedzīvos pirmo zaudējumu SynotTip handbola virslīgas otrajā posmā?