Tenax Dobele pārraksta kluba vēsturi, Baltijas līgā izcīnot bronzu

16.04.2023 15:41

Šodien Igaunijas pilsētā Pelvā tiek aizvadītas Baltijas Handbola līgas bronzas un fināla spēles. Saspringtā cīņā vien pašā spēles galotnē ZRHK “Tenax Dobele” atguva pārsvaru pār Viļņas “VHC Šviesa” komandu (27:26) un izcīnīja 3. vietu.

ZRHK “Tenax Dobele” pārliecinoši iesāka spēli, pirmajās divās minūtēs iekrājot trīs vārtu pārsvaru (3:0). Neskatoties uz to, ka “VHC Šviesa” handbolisti pirmā puslaika laikā trīs reizes likvidēja rezultāta deficītu un panāca neizšķirtu (4:4, 12:12, 13:13), dobelnieki pretinieku komandai tā arī neļāva iziet vadībā.

Līdz otrā puslaika vidum ZRHK “Tenax Dobele” komanda noturējās nelielā pārākumā, tomēr 46. minūtē Viļņas “Šviesa” handbolistiem izdevās pirmo reizi šajā spēlē iegūt minimālo vārtu pārsvaru (22:21). Pēdējās 12 minūtēs komandas spēlēja punkts punktā.

Komandu liktenis netika izlemts līdz pat pēdējai spēles sekundei, jo, lai gan Linards Usāns divas minūtes pirms finālsirēnas panāca +1 (27:26), spēles izskaņā Viļņas “VHC Šviesa” nopelnīja deviņu metru brīvmetienu. Veiksme šoreiz nebija viņu pusē, tādējādi pie bronzas medaļām tiekot ZRHK “Tenax Dobele” handbolistiem.

ZRHK “Tenax Dobele” treneris Sandris Veršakovs: “Smaga spēle. Abās dienās komandas likteni izšķīra vieni vārti. Šodien mums par labu! Komanda cīnījās, atdeva visus spēkus, cik vien bija palikuši no vakardienas. Kuģim lieliska darbība vārtos. Esam ļoti priecīgi par sasniegumu, bet zinām, ka varam vēl labāk. Šoreiz līdz galam neizdevās, bet kā saka, mums ir kur augt un tiekties!”

Līga Bīriņa, LHF ģenerālsekretāre: “Lepojos ar Dobeles komandas atdevi laukumā no pirmās līdz pēdējai minūtei. Šī ir vēsturiska uzvara Dobeles komandai, pirmo reizi izcīnītas bronzas medaļas. Komandai liels spēks un atbalsts ir skatītāji, kuri kuplā skaitā atbalstīja komandu klātienē.”

Spēles rezultatīvākā un vērtīgākā spēlētāja tituls ZRHK “Tenax Dobele” komandā ticis Ņikitam Pančenko, kura kontā sešu vārtu guvums.

VHC Šviesa – ZRHK Tenax Dobele 26:27 (14:16)

VHC Šviesa – Karolis Bliuvas 8/11, Mantas Urvikis 6/6, Skirmantas Plėta 5/6, Tadas Rasakevičius 3/6

ZRHK Tenax Dobele – Ņikita Pančenko 6/8, Nils Kreicbergs 5/10, Linards Usāns 4/5, Antons Šuleiko 3/4, Egils Politers 3/4

Plkst. 15:30 fināla spēle starp divām Igaunijas komandām – “Polva-Serviti” un “Viljandi HC”. Spēles tiešraidi skaties Youtube, Baltic Handball League kanālā.