“Tenax Dobele” pārspēj lietuviešus un iekļūst Baltijas līgas finālčetriniekā

30.03.2024 17:58

Šodien Baltijas handbola līgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē ZRHK “Tenax Dobele” handbolisti pārliecinoši apspēlēja Kauņas “Granitas-Karys” (31:22), tādējādi pusfinalā pievienojoties “Viljandi HC” komandai.

Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē iepriekšējā sestdienā izbraukumā Kauņā, lai gan vēl divas minūtes pirms finālsirēnas dobelnieki atradās divu vārtu pārākumā, beigu rezultāts abām komandām bija neizšķirts (25:25).

Cīņa Dobeles sporta centrā iesākās ar viesu pārākumu (3:1), bet 15. minūtē vadības grožus pārņēma “Tenax Dobele”. Turpmākajā spēles gaitā “Granitas-Karys” vairs nespēja izrādīt tik sīvu pretestību.

Puslaikā dobelnieki devās septiņu vārtu pārākumā (17:10), bet visā spēlē triumfēja deviņu vārtu starpībā (31:22).

Dobeles komandas rindās ar septiņu vārtu guvumu deviņos metienos atzīmējās Ņikita Pančenko, kurš atzīts arī par spēles vērtīgāko spēlētāju. Ar izcilu precizitāti piecas reizes meta Antons Šuleiko, bet vēl piecus vārtus sešos metienos guva Nils Kreicbergs.

• ZRHK Tenax Dobele – Granitas-Karys 31:22 (17:10)

ZRHK Tenax Dobele – Pančenko 7/9, Šuleiko 5/5, Kreicbergs 5/6, Arājs 4/5, Juzups 3/3, Krūmiņš 2/3, Veršakovs 2/3, Usāns 2/5, Kurzemnieks 1/4

Granitas-Karys – Štarolis 6/14, Montvilas 4/4, Lazauskas 4/6, Rinkevičius 2/3, Kairys 2/4, Buronko 2/5

13. aprīlī Igaunijas pilsētā Pelvā “Tenax Dobele” pusfinālā tiksies ar “Viljandi HC”, bet otrajā pārī spēkosies “Polva Serviti” un “HC Dragūnas” vienības. Savukārt dienu vēlāk tiks noskaidrots Baltijas līgas uzvarētājs.