“Tenax Dobele” spraigā cīņā pārspēj “MSĢ”, 1. līgas līderu spēlē neizšķirts

10.02.2024 18:32

Sestdien Latvijas čempionātā Betsafe vīriešu virslīgas tiešo konkurentu duelī “Salaspils” izbraukumā ar 31:27 pārspēja “HK Vaiņode” komandu, bet čempione Dobeles “Tenax ” spraigā cīņā ar 34:30 uzveica “MSĢ”. Savukārt 1. līgas līderu spēlē “RPI-S” pašā galotnē panāca neizšķirtu pret “ONSC/HK Ogre” (28:28).

Šodien Saulkrastos tikās divas no Betsafe virslīgas līdervienībām “ZRHK Tenax Dobele” un “MSĢ”. Veiksmīgāk spēli iesāka Dobeles “Tenax”, pirmajās sešās minūtēs panākot 3:0, bet četras minūtes vēlāk Murjāņu komanda rezultātu izlīdzināja (5:5) un uzsāka spraigu cīņu punkts punktā.

Puslaika beigās gan minimālo pārsvaru guva dobelnieki (14:13), taču atgriežoties spēlē, Murjāņu komanda atkal panāca neizšķirtu (15:15). Uzreiz pēc tam sarkano kartīti par iekrātiem trīs noraidījumiem saņēma viens no “MSĢ” komandas līderiem Endijs Šnepsts.

Vēl turpinājumā murjānieši trīs reizes spēja rezultātā izlīdzināties (16:16, 17:17, 18:18), bet tad Dobeles “Tenax” ar piecu vārtu izrāvienu panāca 23:18.

Līdz 50. minūtei “MSĢ” pietuvojās divu vārtu atstatumā (26:28), tomēr alikušajā laikā dobelniekiem izdevās nosargāt pārsvaru un nobeigumā uzvarēt ar 34:30.

Iepriekšējās divās spēlēs dobelnieki uzvarēja “MSĢ” komandu ar rezultātu 33:28 un 34:28.

• MSĢ – ZRHK Tenax Dobele 30:34 (13:14)

MSĢ – Kalniņš 11/22, Borisovs 9/12, Misulis 3/4, Vaškevičs 3/5, Jonass 2/2, Lagzda 1/1, Šnepsts 1/4

ZRHK Tenax Dobele – Pančenko 12/14, Veršakovs 7/10, Šuleiko 4/6, Kreicbergs 4/7, Juzups 3/4, Krūmiņš 3/6, Plūme 1/1

Virslīgas spēlē Vaiņodē teju visu spēli dominēja “HK Vaiņode”, arī pirmā puslaika beigās atrodoties trīs vārtu pārākumā (16:13).

Izšķirošais spēles brīdis bija pēdējās 12 minūtēs, kad, pie rezultāta 25:23 Vaiņodes komandas labā, Salaspils handbolisti veica 8:2 vāŗtu izrāvienu, atspēlējās no -2 un beigās triumfēja ar 31:27.

Arī pirmo divu apļu spēlēs pārāki izrādījās salaspilieši, iepriekš “HK Vaiņode” komandu uzvarot ar rezultātu 30:26 un 28:24.

• HK Vaiņode – Salaspils 27:31 (16:13)

HK Vaiņode Grundmanis 8/16, Dīks 6/9, Plūme 5/8, Babijs 3/3, Orlovs 2/3, Strazds 2/3, Strēlis 1/4

Salaspils – Patsykailik 13/16, Luksis 4/5, Kļaviņš 4/7, M. Strautnieks 3/3, Brics 2/3, K. Strautnieks 2/3, Ignatjevs 2/2, Gūtmanis 1/2

Savukārt ASK zālē šodien tikās abas 1. līgas līdervienības “RPI-S” un vēl līdz šim nepārspētā “ONSC/HK Ogre”, kuras panākumu virkne teju tika pārtraukta.

Visas spēles garumā “RPI-S” izmisīgi centās pretinieku pārspēt, vairākkārt spēles gaitā panākot neizšķirtu, taču gūt virsroku tā arī neizdevās.

Abos puslaikos “ONSC/HK Ogre” komanda uz brīdi spēja panākt divu līdz trīs vārtu pārākumu, arī 54. minūtē atrodoties vadībā ar +3 (27:24).

Atlikušajās sešās minūtēs veiksmīgāki bija rīdzinieki, kuri ar 4:1 izrāvienu iekrāto deficītu likvidēja (28:28). Vēl dažas sekundes pirms finālsirēnas Andrim Strazdam bija iespēja kaldināt “RPI-S” uzvaru, taču neveiksmīgi, tādējādi punktus ar pretinieku dalot uz pusēm.

• RPI-S – ONSC/HK Ogre 28:28 (13:14)

RPI-S – Vilsons 7/9, Savickis 5/11, Lubgāns 5/7, Butans 5/6, Strazds 3/13, Akimovs 2/3, Strazdiņš 1/2

ONSC/HK Ogre – Bisters 8/14, Zellis 6/11, Averjanovs 4/6, Laganovskis 4/7, Rudko 3/6, Sļusarevs 1/2, Batņa 1/2, Plinte 1/3

Latvijas čempionāta 2023/2024 sezonas kopvērtējuma tabula Betsafe vīriešu virslīgā