U20 VĪRIEŠU HANDBOLA IZLASE ATZĪST SOMIJAS PĀRĀKUMU

04.07.2022 20:42

Latvijas U20 vīriešu handbola izlase Eiropas čempionāta otro apakšgrupas spēli aizvadīja pret Somijas valstsvienību. Līdzīgā un saspringtā galotnē Latvijas izlases pretiniekiem piekāpās ar rezultātu 24:25. Čempionāta turpinājuma Latvijas izlasei divas brīvdienas, bet ceturtdien spēle pret Čehijas valstsvienību, kuri pirmajā apakšgrupas spēlē ar 31:19 pārliecinoši apspēlēja Somijas izlasi.

Spēles sākumā Latvijas izlase spēja panākt nelielu pārsvaru un līdz pirmā puslaika vidum to arī noturēt 6:4. Tomēr Latvijas izlases handbolisti nespēja realizēt savus metienus, tāpat pieļāva tehniskās kļūdas, kuras izmantoja somi un ne tikai latviešus panāca (septiņas minūtes līdz 1. puslaika beigām neizšķirts – 8:8), bet arī izvirzījās minimālā vadībā. Pirmo puslaiku komandas noslēdza ar 11:10 Somijas izlases labā. Pirmajā puslaikā Latvijas izlases rindās četrus vārtus guva Jevgeņijs Rogonovs, bet pa diviem pievienojas Rauls Serafimovičs un Ričards Juzups.

Otrajā puslaikā Latvijas izlasei bija nepieciešamas 17 minūtes, lai pretinieku panāktu un rezultāta starpību izlīdzinātu – 19:19. Un 22 minūtes, lai atkal izvirzītos vadībā – 20:19. Spēles pēdējās minūtes izvērtās nervus kutinošas. Lai gan latviešiem bija plus divi, tomēr paši vārtus gūt nespējām, bet somi divas reizes bija precīzi ātrajos uzbrukumos, 30 sekundes līdz spēles beigām panākot neizšķirtu – 24:24. Turpinājumā savu izdevību gūt vārtus neizmantojām, bet piecas sekundes līdz spēles beigām precīzi bija somi, šajā spēlē izcīnot uzvaru ar 25:24. Par šīs spēles vērtīgāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Latvijas izlases līnijas spēlētājs Jevgeņijs Rogonovs.

Arnolds Straume, Latvijas izlases galvenais treneris
“Godīgi atzīšos, nezinu, kādēļ šodien bija tik slikta spēle uzbrukumā. Uz doto momentu, uzreiz pēc spēles, es nevaru atbildēt, bet skaidrs ir viens – komandas līderi šodien nospēlēja salīdzinoši sliktu spēli. Šķita, ka viņi nav noskaņojušies vai ir saguruši. Darījām visu kā ierasts. Es ļoti reti publiski kritizēju spēlētājus, saprotu, ka treneris atbild par rezultātu, bet šoreiz gribu, lai arī spēlētāji uzņemas atbildību. Nekas vēl nav beidzies, tikt pusfinālā vēl ir iespējams. Divas brīvas dienas, kurās darīsim, domāsim, runāsim ar spēlētājiem. Mēģināsim atrast, kas šodien bija tas, kā dēļ bija tik slikta spēlē, daudz kļūdu un šāds rezultāts.”

Latvija – Somija                 24:25 (10:11)