Virslīgas līderu duelī uzvar “Tenax Dobele”, 1. līgā panākumu virkni turpina “ONSC/HK Ogre”

04.02.2024 16:12

Svētdien Latvijas čempionātā Rīgā spraigā Betsafe virslīgas līderu cīņā nepārspēto panākumu virkni nosargāja “ZRHK Tenax Dobele”, kura ar 40:33 pieveica “ASK Zemessardze/LSPA”. Savukārt otrais panākums pār “SK Latgols juniori” izcīnīts 1. līgas līdervienībai “ONSC/HK Ogre” (41:19).

“Daudz nerealizēti metieni no sešu metru atzīmes, Puriņa lieliskā darbība vārtos, tomēr ar visu to pamanījāmies iemest 40 vārtus, bet 33 arī ielaidām. Piekliboja aizsardzība, varbūt kļūdījāmies mazāk kā pirmajās divās spēlēs un vajadzīgajā brīdī rezultāts pagriezās par labu mums. Beigu rezultāts noteikti neataino spēles gaitu, jo tā bija daudz saspringtāka,” pēc spēles sacīja Dobeles “Tenax” galvenais treneris Sandris Veršakovs.

Betsafe vīriešu virslīgas spēlē pirmajā minūtē rezultātu ar diviem precīziem metieniem atklāja “ASK Zemessardze/LSPA” komanda (2:0), tādā starpībā noturoties vadībā nākamās sešas minūtes. 9. minūtē rezultātu izlīdzināja Linards Usāns (7:7) un uzreiz pēc tam Oskars Arājs izveda vadībā Dobeles “Tenax” (8:7).

Pēc tam rīdziniekiem atgūt virsroku vairs neizdevās, taču rezultātā attālināties vairāk kā par pieciem vārtiem viņi pretiniekam neļāva.

Dobelnieki puslaiku noslēdza četru vārtu pārākumā (21:17), bet otrā puslaika ievadā panāca +5 (25:20). Pēc tam “ASK/LSPA” samazināja iekrāto deficītu līdz -3 (22:25) un to saglabāja līdz 55. minūtei. Pārliecinošāku vārtu pārsvaru Dobeles “Tenax” guva spēles pēdējās piecās minūtēs, ar 5:1 izrāvienu panākot 40:33.

Dobeles “Tenax” šosezon “ASK/LSPA” komandu uzvarējuši vēl divas reizes, ar 39:23 un 38:33, šiem rezultātiem ieksaitoties arī Baltijas līgas kopvērtējumā.

• ASK Zemessardze/LSPA – ZRHK Tenax Dobele 33:40 (17:21)

ASK Zemessardze/LSPA – Stepuļenoks-Stukanovs 7/7, Ozols 6/9, Vidzis 5/8, Grebeņņikovs 5/7, A. B. Butans 4/5, Jonuška 4/9, Liepiņš 1/1, H. G. Butans 1/1

ZRHK Tenax Dobele – Pančenko 10/16, Juzups 7/10, Usāns 6/6, Veršakovs 4/6, Kreicbergs 4/7, Krūmiņš 3/4, Arājs 2/2, Šuleiko 2/2, Plūme 2/3

1. līgas spēlē Ogres novada sporta centrā no paša sākuma tās gaitu vadīja “ONSC/HK Ogre” komanda, pirmajās 15 minūtēs iekrājot piecu vārtu pārsvaru (9:4), puslaika beigās atrodoties vadībā ar +9 (18:9), bet visā spēlē uzvarot ar +22 (41:19).

Ogrēniešiem šis ir jau otrais panākums pār Ludzas “SK Latgols juniori”, iepriekšējā reizē uzvarot ar 38:26.

• ONSC/HK Ogre – SK Latgols juniori 41:19 (18:9)

ONSC/HK Ogre Bisters 8/10, Plinte 7/8, Tirāns 4/7, Bauze 4/4, Averjanovs 4/5, Mancurovs 3/4, Bilders 2/6, Morozovs 2/3, Rudko 2/4, Zellis 2/5, Stariņš 1/1, Rozenbergs 1/2, Laganovskis 1/3

SK Latgols juniori – Mulers 4/7, Ūzulnieks 3/4, Bulis 3/8, Zbitkovskis 2/4, Bondars 2/5, Miškāns 2/7, Dubrovskis 1/1, Gabranovs 1/2, Iļjins 1/5

Latvijas čempionāta 2023/2024 sezonas kopvērtējuma tabula Betsafe vīriešu virslīgā

1.ZRHK TENAX Dobele151500574 : 36620830
2.ASK Zemessardze/LSPA161204543 : 4469724
3.MSĢ131003463 : 35311020
4.HK Ogre/HYDROX15807518 : 4546416
5.SK Latgols165011440 : 525-8510
6.HK Vaiņode14509346 : 441-9510
7.Salaspils164012458 : 576-1188
8.HK S&A151014365 : 546-1812