Virslīgās pa uzvarai SK Latgols komandām, bet 1. līgā MSĢ II spēles izskaņā apspēlē HK S&A

11.03.2023 20:19

Šodien Latvijas čempionātā kopumā aizvadītas trīs spēles – katrā līgā pa vienai. Virslīgās panākumi abām SK Latgols komandām, sievietēm apspēlējot REIR / Dobele SS komandu (32:27) un atgūstot līderes titulu, bet vīriešiem pieveicot HK Vaiņode handbolistus (39:28). Savukārt 1. līgā MSĢ II atspēlējās no -6 un pāšā spēles izskaņā izcīnīja uzvaru pār HK S&A komandu (35:24).

Dienas pirmā spēlē aizvadīta virslīgā sievietēm. Pirmajās 25. minūtēs spēles gaitu vadīja REIR / Dobele SS handbolistes. Pēcāk vadībā izvirzījās SK Latgols komanda, otrajā puslaikā vairākas reizes panākot sešu vārtu starpību (24:18, 26:20, 31:25), bet beigās uzvaru pār dobelniecēm izcīnot ar 32:27.

SK Latgols komandā 10 vārtu guvums Laurai Rutkovskai, bet astoņu Madarai Cibuļskai. REIR / Dobele SS komandā astoņās reizēs rezultatīva bija Valērija Zarovska, bet pa sešām reizēm Elīza Bilkšte un Kristiāna Blažēviča.

SK Latgols – REIR / Dobele SS 32:27 (16:15)

SK Latgols – Laura Rutkovska 10/11, Madara Cibuļska 8/13, Patrīcija Cibuļska 4/5, Linda Krole 4/8, Juta Bindemane 3/4

REIR / Dobele SS Valērija Zarovska 8/12, Elīza Bilkšte 6/7, Kristiāna Blažēvica 6/10, Ilvija Buivide 4/8, Ieva Reinfelde 2/3

Virslīgā vīriešiem spēles ievadā komandas noturēja neizšķirtu rezultātu, pēdējo reizi to izlīdzinot pie 7:7 atzīmes. No 20. minūtes, līdz puslaika beigām HK Vaiņode 10 metienos precīzi veica vien trīs, turpretī SK Latgols handbolisti tikmēr bija rezultatīvi 10 reizes pēc kārtas, kas ielika stabilu pamatu panākumam.

Otrā puslaika gaitā SK Latgols komanda rezultāta starpību palielināja, spēles beigās izcīnot uzvaru ar 11 vārtu pārsvaru.

Deviņu vārtu guvums SK Latgols spēlētāja Edvīna Matvejenko kontā. Astoņas reizes rezultatīvs bija Sandis Vaškevičs. HK Vaiņode komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 10 vārtiem Andis Grundmanis, kurš SK Latgols vārtus šajā spēlē apdraudēja 24 reizes.

SK Latgols – HK Vaiņode 39:28 (17:10)

SK Latgols – Edvīns Matvejenko 9/12, Sandis Vaškevičs 8/9, Normunds Seņkāns 7/12, Elgars Kušners 5/6

HK Vaiņode Andis Grundmanis 10/24, Ainārs Pāvils 5/10, Rihards Plūme 4/10, Jānis Orlovs 3/5

Lielāko daļu spēles vadībā bija HK S&A komanda. 20. minūtē Emīls Vilsons izlīdzināja MSĢ II komandas rezultātu (10:10), taču līdz puslaika beigām HK S&A jau panāca sešu vārtu starpību un pātraukumā devās ar 18:12.

Arī otrā puslaika ievadā HK S&A komanda vēl noturējās priekšā pretiniekam ar četru vārtu pārsvaru, tomēr laika intervālā no 37. līdz 43. minūtei Emīls Vilsons un Mārcis Drēviņš kopsummā ar sešiem precīziem metieniem, tai skaitā trim septiņu metru soda metieniem Vilsona izpildījumā, likvidēja MSĢ II komandas rezultāta deficītu (22:22).

Vēl pēc pāris neizšķirtiem rezultātiem, 48. spēles minūtē Mārtiņš Misulis izveda MSĢ II komandu vadībā (26:27). Līdz spēles beigām MSĢ II handbolisti tā arī neļāva HK S&A komandai atkārtoti izlīdzināt rezultātu, noslēgumā izcīnot uzvaru ar rezultātu 35:34.

HK S&A – MSĢ II 34:35 (18:12)

HK S&A – Jorens Jānis Glods 14/20, Roberts Ozoliņš 5/8, Mārtiņš Gailītis 4/6, Artūrs Beļūns 4/5

MSĢ II – Emīls Vilsons 11/19, Endijs Šnepsts 8/11, Mārtiņš Misulis 7/8, Mārcis Drēviņš 5/5