“ASK Zemessardze/LSPA” pārspēj vicečempioni “MSĢ” un izvirzās 2. vietā

20.11.2023 22:15

Šovakar Bestafe vīriešu virslīgas cīņā “ASK Zemessardze/LSPA” sagādāja otro sezonas zaudējumu vicečempionei “MSĢ” (30:20), kura iepriekš bija piekāpusies vien līderei “ZRHK Tenax Dobele”. Rezultatīvākais uzvarētāju komandā ar septiņu vārtu guvumu bija Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs.

Pirmo savstarpējo spēli komandas aizvadīja 14. septembrī Murjāņos. Toreiz ar rezultātu 36:29 panākumu guva Murjāņu sporta ģimnāzijas komanda.

Šovakar spēles rezultātu atklāja Murjāņu handbolists Endijs Šnepsts, taču minūti vēlāk ar precīzu septiņu metru soda metienu rezultātu izlīdzināja Kristiāns Kelerts (1:1).

Nākamajās divās minūtēs Einārs Borisovs un Andis Bors “MSĢ” komandai panāca +2 (3:1). Pēc tam spēles vadību pārņēma laukuma saimnieki. Vēl reizi neizšķirtu Murjāņu labā panāca Einārs Borisovs (5:5), taču “ASK Zemessardze/LSPA” nākamajā uzbrukumā atgriezās vadībā (6:5).

Otro puslaiku Murjāņu handbolisti iesāka ar -5 (10:15), arī spēles turpinājumā iekrāto deficītu nespējot samazināt. Jau 35. minūtē rīdzinieki vārtu starpību bija palielinājuši līdz +8 vārtiem (20:13). 57. minūtē “ASK Zemessardze/LSPA” atradās priekšā pretiniekam pat par 12 vārtiem (30:18), taču spēles beigās uzvaru izcīnīja ar desmit vārtu pārsvaru (30:20).

“MSĢ” komandas galvenais treneris Arnolds Straume: “Šodien dabūjām pamatīgu pērienu, bet dažreiz vajag, jo tas labi palīdzēs nākamajās spēlēs. Mums ir par ko padomā, jāizdara secinājumi, bet sezona vēl gara. Vēlos apsveikt ASK komandu, puiši malači, ļoti labi nospēlēja un bija pelnījuši uzvarēt!”

Lieliska darbība šajā spēlē “ASK Zemessardze/LSPA” vārtsargam Raitim Puriņam, kurš atvairīja arī visus trīs “MSĢ” komandas raidītos septiņu metru soda metienus.

• ASK Zemessardze/LSPA – MSĢ 30:20 (15:10)

ASK Zemessardze/LSPA – Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs 7/8, Arza Brunis Butans 4/5, Renārs Grebeņņikovs 4/5, Kristers Rihards Ozols 4/6, Kristiāns Ingus Jonuška 4/7

MSĢ – Valdis Kalniņš 6/15, Einārs Borisovs 5/8, Endijs Šnepsts 4/6, Kristofers Jonass 1/1, Niks Vaškevičs 1/1

Latvijas čempionāta 2023/2024 sezonas kopvērtējuma tabula Betsafe vīriešu virslīgā

1.ZRHK TENAX Dobele9900355 : 20115418
2.ASK Zemessardze/LSPA9702309 : 2585114
3.MSĢ8602292 : 2266612
4.HK Ogre/HYDROX9504307 : 2624510
5.SK Latgols10307262 : 321-596
6.Salaspils9306274 : 331-576
7.HK Vaiņode9207215 : 297-824
8.HK S&A9108230 : 348-1182