Čempiones par mata tiesu apspēlē “RSU”, “REIR/Dobele SS” pārliecinoši uzvar salaspilietes

06.10.2024 20:54

Šodien Latvijas čempionātā spraigā sezonas pirmajā sieviešu Virslīgas spēlē pašreizējā čempione “SK Latgols” ar 20:19 izbraukumā apspēlēja “RSU” komandu, bet “REIR/Dobele SS” ar 39:25 pārliecinoši pieveica “Salaspils SS” handbolistes.

Spēlē Rīgā pirmo puslaiku pārliecinošāk nospēlēja Ludzas handbolistes, kuras lielākoties noturējās vadībā divu un trīs vārtu starpībā, bet puslaika beigās jau panāca 12:6.

Otrajā puslaikā “RSU” komanda spēlē atgriezās ar veiksmīgāku metienu realizāciju, kas ļāva likvidēt iekrāto vārtu deficītu un 47. minūtē uzsāk līdzvērtīgu cīņu.

Spēles pēdējo desmit minūšu laikā divas reizes rezultātu izlīdzināja rīdziniece Anna Makarova (17:17, 18:18), tomēr savai komandai gūt virsroku nespēja. Tikmēr arī ludzānietēm vairāk neveiksmīgi metieni pēc kārtas.

Vēl 57. minūtē rezultāts neizšķirts (19:19), pateicoties rīdzinieces Kristīnes Dzenītes precīzitātei. Tomēr izšķirošais vārtu guvums, kas “SK Latgols” komandai nodrošināja pirmos punktus šajā sezonā, nepilnu minūti pirms spēles beigām bija ludzānietes Marijas Dergačevas izpildījumā – 20:19.

Čempione “SK Latgols” savu sastāvu ir saglabājusi nemainīgu no iepriekšējās sezonas.

Turpretī “RSU” komandā būtiskas izmaiņas. Divas jaunās malējās spēlētājas, leģionāres Savo Amin Selin no Norvēģijas kluba “Hinna” un Netta-Amelie Sini Heikari no Somijas kluba “Dicken”, šodien jau sevi pierādīja laukumā. Abas ir Rīgas Stradiņu universitātes studentes. Sezonas turpinājumā “RSU” komandu pastiprinās vēl vairākas jaunas spēlētājas.

• RSU – SK Latgols 19:20 (6:12)

RSU – Makarova 4/7, Dzenīte 4/8, Purviņa 4/10, Selin 3/6, Ulmane 2/2, Heikari 1/1

SK Latgols – Dergačeva 5/6, M. Cibuļska 4/13, Zaharāne 3/7, Krole 3/7, P. Cibuļska 3/8, Rutkovska 2/3

Dobelē spēles pirmās desmit minūtes vadības lomu uzņēmās “Salaspils SS” handbolistes, bet pēc tam Elīzas Bilkštes un Agneses Virubkas precizitāte dobelniecēm ļāva izvirzīties minimālā vadībā (6:5).

Puslaika beigās “REIR/Dobele SS” jau aizbēga deviņu vārtu pārākumā (22:13). Otrajā spēles daļā salapilietēm atspēlēties vairs neizdevās. Lielāko vārtu pārsvaru Dobeles komanda panāca 54. minutē, ar +15 (37:22), bet nobeigumā dobelniecēm pirmā sezonas uzvara izcīnīta ar +14 (39:25).

• REIR/Dobele SS – Salaspils SS 39:25 (22:13)

REIR/Dobele SS Bilkšte 11/13, Zarovska 6/9, Kukjana 5/8, Koņušeka 4/10, Dumfa 3/3, Naudiņa 3/4, Slāviete 2/2, Virubka 2/2, Buivide 2/4, Taujēna 1/1

Salaspils SS – Salmane 8/11, Potapova 7/15, Plotņikova 5/6, Prokopjeva 3/8, Duceva 1/5, Kalva 1/6