Krištopānam kārtējā uzvara Francijā, augsti panākumi šosezon Butaniem

22.03.2023 14:50

Francijas čempionātā svētdien pārliecinošu panākumu izcīnījusi Daiņa Krištopāna pārstāvētā “Paris Saint-Germain” komanda, kas savā laukumā revanšējās ar “Fenix Toulouse Handball” komandu. Iepriekšējā savstarpējā spēlē “Fenix Toulouse Handball” izcīnīja uzvaru pār PSG ar rezultātu 35:27, taču šoreiz PSG panāca 12 vārtu pārākumu savā labā, spēli noslēdzot ar 38:26 (19:14).

Šajā spēlē Dainis Krištopāns bijis precīzs visos četros metienos, savukārt rezultatīvākais ar astoņu vārtu guvumu PSG komandā bijis polis Kamils Sipržaks.

Aizvadītajās 20 Francijas čempionāta spēlēs PSG iekrājuši 34 punktus, uzvarot 17 spēlēs un tādējādi ierindojoties uzreiz aiz līderkomandas “Montpellier”. Ar ļoti līdzīgu sniegumu PSG komandai uz papēžiem min “HBC Nantes” komanda, trešo vietu ieņemot pēc piedzīvotā zaudējuma parīziešiem ar -1 (32:33).

Panākumi arī Vācijā spēlējošajam Ralfam Geisleram, kurš svētdien kopā ar savu komandu “Team HandbALL Lippe II” pārliecinoši uzvarēja “ASV Hamm-Westfalen II” komandu ar 10 vārtu starpību – 34:24. Ralfs šajā spēlē guva trīs vārtus.

Kopvērtējumā, pēc 24 aizvadītām spēlēm, “Team HandbALL Lippe II” atrodas 11. vietā starp 14 komandām. Nākamo spēli viņi aizvadīs jau šo sestdien pret 6. vietas komandu “Ahlener SG”.

Otro nedēļu pēc kārtas panākumi arī brāļiem Butaniem Stokholmas P19 2. divīzijas spēlē. Svētdien “Visby IF Gute” handbolisti izcīnīja uzvaru pār “Årsta AIK HF” komandu, pirmo puslaiku noslēdzot vien ar divu vārtu starpību (13:11), bet otrajā to palielinot jau līdz 11 vārtiem (30:19). Rezultatīvākais šajā spēlē ar septiņu vārtu guvumu bijis Arza Brunis, bet Haiko Gača bija precīzs sešos metienos.

Ar lepnumu par savas vadītās komandas panākumiem stāsta Arnis Butans: “Tā bija kārtējā uzvara. Visas spēles, kurās spēlējuši mani dēli Arza un Haiko un mani pie komandas stūres šajā divīzijā, uzvarējām. Komandai piedzīvots tikai viens zaudējums pret lejasgala komandu ar -1 laikā, kad mēs paši bijām Latvijā.

Pagājušajā sezonā, pirms mūsu pievienošanās divīzijai, komanda bija zaudējusi visās spēles. Arī pēc mūsu pievienošanās zaudējām vēl 3 reizes, vienu spēli uzvarējām un vienu reizi nospēlējām neizšķirti un palikām stabili pēdējā pozīcijā, taču šogad esam pirmie.

Tagad bez oficiālajām spēlēm jāgatavojas aprīļa beigās paredzētajam Best in East turnīra finālčetriniekam, kur pusfinālā mūs sagaida “Rimbo HK Roslagen” komanda, kura sezonu noslēdza kā otrie 1. divīzijā. Turnīra atlases kārtā ar viņiem jau tikāmies, bet piedzīvojam piecu vārtu zaudējumu, tāpēc mūsu mērķis ir gūt revanšu.”

Šovakar Igaunijas čempionātā Artūra Meikšāna pārstāvētā komanda “Polva-Serviti” izbraukumā spēlēs pret “Mistra” komandu. Savukārt 25. martā Īslandes komanda “Hordur”, kurā spēlē arī Guntis Piļpuks, Endijs Kušners un Rolands Ļebedevs, spēkiem mērosies ar vienu no sezonas spēcīgākajām komandām “FH”.

DatumsLaiks (pēc Latvijas laika)Spēle
22.03.19:00Mistra – Polva Serviti
24.03.21:00Paris Saint-Germain Handball – Istres Provence Handball
25.03.16:30HC Hordur – FH
18:00Ahlener SG – Team HandbALL Lippe II

Foto:  J. Azouze / PSG

Informācijas avoti: www.ffhandball.fr, www.handball.net,