Latvijai pārliecinoša uzvara pār Somiju un 3. vieta Baltijas jūras valstu kausā

30.12.2023 12:11

Šodien Ludzā Baltijas valstu un Somijas valstsvienības aizvadīja noslēdzošās pārbaudes spēles Baltijas jūras valstu kausā. Latvijas nacionālā vīriešu izlase pārliecinoši pārspēja Somiju (24:30), pārbaudes spēļu turnīrā godam izcīnot 3. vietu. Savukārt plkst. 12:00 Lietuvas un Igaunijas spēlē tiks noskaidrots Kausa uzvarētājs.

Somijas – Latvijas spēlē tās rezultātu pirmajā minūtē atklāja Roberts Rancāns (1:0). Somi atbildēja minūti vēlāk (1:1), pēc tam vēl vienu reizi rezultātu izlīdzinot (2:2). Spēles turpinājumā vadībā izgāja latvieši, pēc tam, kad otro reizi precīzi meta Roberts Rancāns (4:3).

20. minūtē Latvija panāca sešu vārtu pārsvaru (13:7), bet puslaiku noslēdza jau deviņu vārtu pārākumā (19:10). Lai gan otrā puslaika gaitā somi vairākkārt spēja samazināt iekrāto deficītu, latviešiem divas reizes vēl izdevās panākt +9 (24:15, 29:20). Spēles nobeigumā Latvijai uzvara izcīnīta ar rezultātu 30:24.

Latvijas izlases labā astoņus no deviņiem metieniem realizēja Roberts Rancāns, bet Somijas izlasē sešās no 11 reizēm precīzi meta Benjamin Peitsaro un Carl Weurlander.

Par lielisku darbību vārtos kā spēles vērtīgākais spēlētās Latvijas izlasē atzīts Rolands Ļebedevs. Savukārt par Baltijas jūras valstu kausa vērtīgāko apbalvots Jevgeņijs Rogonovs.

• Somija – Latvija 24:30 (10:19)

Latvija – Roberts Rancāns 8/9, Ņikitia Pančenko 5/6, Raivis Gorbunovs 4/6, Linards Usāns 2/2, Ričards Juzups 2/2, Jevgeņijs Rogonovs 2/2, Rauls Erlends Serafimovičs 2/8

Latvijas nacionālā vīriešu izlase

Vārsargi – Rolands Ļebedevs (TV Hüttenberg II, GER), Elvijs Kušners (HK Ogre/Hydrox);

Labie malējie – Linards Usāns (ZRHK Tenax Dobele);

Labie ārējie – Ņikita Pančenko (ZRHK Tenax Dobele);

Saspēles vadītāji – Rauls Erlends Serafimovičs (Stralsunder HV, GER), Kristers Rihards Ozols (ASK Zemessardze/LSPA), Raivis Gorbunovs (Bergsøy, NOR)

Līnijas spēlētāji – Jevgeņijs Rogonovs (BM Villa de Aranda, ESP), Intars Jomants (HK Ogre/Hydrox), Sandis Vaškevičs (MSĢ);

Kreisie malējie – Renārs Grebeņņikovs (ASK Zemessardze/LSPA), Ričards Juzups (ZRHK Tenax Dobele), Kristiāns Ingus Jonuška (ASK Zemessardze/LSPA);

Kreisie ārējie – Roberts Rancāns (Helvetia Anaitasuna, ESP), Toms Lielais (HK Ogre/Hydrox), Eduards Malahovs (SK Latgols)