Latvijas izlase EHF M18 sāk ar uzvaru pār Kosovu

08.08.2022 18:30

Šodien “Rimi Olimpiskajā centrā” sākās EHF M18 Eiropas čempionāts handbolā. Čempionāta atklāšanas spēlē savā starpā spēkiem mērojās Latvijas un Kosovas valstsvienības. Pirmajā čempionāta spēlē Latvijas U18 vīriešu handbola izlasei pārliecinoša uzvara – 37:17.

Latvija – Kosova 37:17 (19:6)
Latvija-
Kalniņš 5, Bisenieks 4, Rogonovs 4, Kazlovskis 4, Vilsons 4, Gailītis 3, Misulis 2, Suharevs 2, Batņa 2, Kušners 2, Bisters 2, Bors 1, Elferts 1, Vidovskis 1

Pirmos vārtus šajā spēlē guva Latvijas izlases spēlētājs Kristers Suharevs, izvirzot Latviju vadībā ar 1:0. Otrie vārti Oskara Bisenieka kontā, panākot 2:0. Veiksmīgi vārtos darbojās Niks Lagzda, vairākas skaistas iespēlēs līnijā un pēc spēlētām desmit minūtēm – 6:3 Latvijas izlases labā. Pirmā puslaika pirmās 15 minūtes Latvijas izlases spēlēja pārliecinoši abās laukuma pusēs, panākot 8:3. Līdz pirmā puslaika beigām Latvija spēja saglabāt un pretiniekam ‘uzspiest’ sev vēlamo spēles stilu, papildus tam lielisks vārtos bija Niks. Īsi pirms pirmā puslaika beigām Latvijai jau plus desmit. Atpūta Latvijas izlase devās ar pārliecinošo plus 13 – 19:6. Pirmajā puslaikā četrus vārtus guva Oskars Bisenieks un Valdis Klaniņš.

Otro puslaiku Latvijas izlase sāka ar neprecīzu septiņu metru soda metienu. Spēles turpinājumā jau vairākkārt pieredzētā Bisenieks – Rogonovs saspēle, kura Latvijas izlasei panāca – 22:6. Otrajā puslaikā trešo reizi divu minūšu noraidījumu saņēma Latvijas izlases spēlētājs Andris Vidovskis, kuram turpmākā spēle bija jāvēro no skatītāju tribīnēm. Lielas izmaiņas spēles gaitā nenotika, un līdz pat spēles beigām Latvijas izlase turējās drošā vadībā. Ar rezultātu 37:17, izcīnot pirmo uzvaru šajā čempionātā. Latvijas izlases sastāvā vārtus guva visi laukuma spēlētāji, bet rezultatīvākie šajā spēlē bija Valdis Kalniņš, kurš guva piecus vārtus, bet pa četriem vārtu guvumiem Jevgeņijam Rogonovam, Oskaram Biseniekam, Emīlam Vilsonam un Leno Danielam Kazlovskim.

Par šīs spēles vērtīgāko spēlētāju Latvijas izlase sastāvā tika atzīts Leno Daniels Kazlovskis.

Leno Daniels Kazlovskis

“Spēli sākām, un beidzām labi. Izdevās nospēlēt kā komandai un spējām katrs gūt savus vārtus. Turnīrs ir tikai sācies, turpinājumā būs grūtāk, bet mēs esam gatavi cīnīties un tiekties pēc iespējami labākā rezultāta.”

Arnolds Starume

“Šodienas spēli komanda sāka ar ļoti labu aizsardzību un, tas arī bija uzvaras pamatā – vārtsargi un mūsu aizsardzība. Savu spēli mēs vēl meklējam. Rīt pret turkiem noteikti būs daudz grūtāka spēle, tādēļ mums nepieciešams vēl labāks noskaņojums un pašatdeve, tad varam domāt par uzvaru. “

Rīt Latvijas izlasei spēle pret Turcijas valstsvienību. Spēles sākums 16:00.