Latvijas izlase PČ kvalifikāciju sāk ar zaudējumu Itālijas izlasei

14.01.2022 21:00

Šodienas spēlei no 19 uz Fērām aizbraukušajiem spēlētājiem, treneris Sandris Veršakovs rezervē atstāja Kristeru Ozolu, Raiti Puriņu un Linardu Usānu.

Spēles rezultātu atklāja Latvijas izlase ar precīzu 7 metru soda metienu, kuru realizēja Austris Tuminskis. Tomēr jau atbildes uzbrukumā precīzi bija arī itāļi – 1:1. Spēles turpinājumā Latvijas izlase ļāva itāļiem izvirzīties vadība ar 4:2, tomēr pēc Kurzmenieka gūtajiem vārtiem un Kuģa veiksmīgas darbības vārtos, mūsu handbolistiem izdevās panākt 3:4. Pēc spēlētām septiņām minūtēm savus pirmos vārtus guva arī Dainis Krištopāns, atkal samazinot rezultāta starpību līdz minumam – 4:5. Itālijas izlase izmantoja iespējas gūt vārtus ātrajos un pus ātrajos uzbrukumos, pēc spēlētām 15 minūtēm, esot vadībā ar 12:6. Diemžēl pirmā puslaika otrajā daļā Itālijas izlase turpināja palielināt savu pārsvaru, puslaika pārtraukumā dodoties ar pārliecinošo plus 8 – 21:13. Latvijas izlases rindās pirmajā puslaikā Dainis Krištopāns guva trīs vārtus, bet Egils Politers un Oskars Arājs katrs pa diviem.

Otrā puslaika pirmajās sešās minūtes latviešiem izdevās rezultāta starpību samazināt līdz mīnus seši – 18:24, protams, lielas cerības uz cīņu par uzvaru tas nedeva, bet šajā turnīrā katrs punkts ir svarīgs, kā arī vienmēr jautājums ir ne tikai par rezultātu, bet arī par cieņu un cīņassparu. Tomēr spēles turpinājumā atkal veiksmīgāki bija Itālijas izlases handbolisti, rezultātā spējot panākt jau divciparu starpību, 13 minūtes līdz spēles beigām tablo vēstīja 30:20 Itālijas labā. Šāds rezultāts uz kādu laiku “iesprūda”, lielākoties pateicoties Edgara Kukšas veiksmīgi atvairītajiem metieniem, bet diemžēl šo veiksmi aizsardzībā, nespējām pārvērst punktos uzbrukumā. Lielāko pārsvaru – plus 12, itāļi panāca astoņas minūtes līdz spēles beigām (32:20). Līdz spēles beigām uz laukuma lielas pārmaiņas nenotika un itāļi svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 23:36. Rezultatīvākie spēlētāji – Dainis Krištopāns ar pieciem gūtajiem vārtiem, Oskars Arājs ar četriem, bet Austris Tuminskis pievienoja trīs precīzus metienus.

Latvija – Itālija  23:36 (13:21)
Latvija – Krištopāns 5, Arājs 4, Tuminskis 3, Kreicbergs 2, Šuleiko 2, Politers 2, Pančenko 1, Kurzemnieks 1, Leja 1, Miķelsons 1, Ērmanis 1
Itālija – D’Antino 7, Parisini 5, Bortoli 5, Marrochi 4, Bulzamini 3, Dapiran 3, Mengon M., 3, Mengon S., 2, Arcieri 1, Prantner 1, Doldan 1, Sampaola 1

Rīt Latvijas izlasei spēle pret Luksemburgas valstsvienību. Spēles sākums 19:00 un tiešraide, kā ierasts, EHFTV –https://ehftv.com/home