Latvijas jaunajiem handbolistiem vērtīga pieredze treniņos kopā ar Vācijas “HSC 2000 Coburg” kluba vienaudžiem
02.09.2025 15:22
Augusta pēdējā nedēļā 15 jaunieši, dzimuši 2009. – 2011. gadā, no HK “Rīga”, Jūrmalas SS, Ludzas NSS un Dobeles SS devās uz Vāciju, lai kopīgi trenētos ar “HSC 2000 Coburg” kluba jauniešiem. Braucienu organizēja biedrība “Handbola attīstībai” un tas tika veidots kā iepazīšanās un izmēģinājuma projekts nākotnes sadarbībai.
Katru dienu Latvijas jaunie handbolisti aizvadīja treniņus kopā ar vienaudžiem, kurus trenē “HSC 2000 Coburg” kluba ģenerālmenedžeris Jans Gors, kā arī tika aizvadītas draudzības spēles. Puišiem bija iespēja ne vien pārbaudīt savas prasmes pret vienaudžiem no handbola lielvalsts, bet arī apgūt jaunus vingrinājumus un redzēt, kā norit ikdienas darbs profesionālā klubā.
Īpašu pievienoto vērtību braucienam deva tikšanās ar Margotu Valkovski, Latvijas vīriešu handbola izlases jauno galveno treneri, kurš ikdienā strādā Koburgas kluba sistēmā, trenējot 2007.–2008. gadā dzimušos spēlētājus. Koburgas klubā strādā arī kādreizējais Latvijas izlases spēlētājs Ģirts Lilienfelds, kurš Vācijā trenē 2011.–2012. gadā dzimušo jauniešu vecuma grupu.
Brīvajā laikā Valkovskis dalījās ar jauniešiem pieredzē par savu karjeru, pastāstīja par treniņu un mācību iespējām Vācijā, kā arī uzsvēra, kādas prasmes un attieksmi sagaida no spēlētājiem augstā līmenī.
Lai gan šoreiz brauciens bija salīdzinoši īss, tas kalpoja kā vērtīgs sākums nākotnes sadarbībai. Biedrība “Handbola attīstībai” plāno, ka turpmāk šādi koptreniņi tiks rīkoti plašākam spēlētāju lokam un dažādām vecuma grupām, piesaistot arī Latvijas trenerus.




Informāciju sagatavoja: Ronalds Pambakers