Rancāns sezonu pabeigs Grieķijas augstākās līgas kluba sastāvā

08.02.2024 12:46

Latvijas handbolists Roberts Rancāns uz četriem mēnešiem parakstījis jaunu līgumu ar Grieķijas augstākās līgas klubu “A.C. PAOK”.

Sezonas ievadā ziņojām, ka Roberts Rancāns pievienojies Spānijas augstākajā līgā ASOBAL spēlējošajai komandai “Helvetia Anaitasuna”, taču tagad sezonas vidū izlēmis raudzīties citā virzienā, kam kā galveno iemeslu min “trūkstošo spēles laiku laukumā”. 

“Spānijā mani apmierināja viss, bet netiku laukumā, tāpēc nācās meklēt alternatīvas. Bija arī piedāvājumi no citiem Spānijas klubiem, arī no citām valstīm, taču Grieķijas klubu atrada mans aģents. Piekritu, jo likās vislabākais piedāvājums,” par jaunā kluba izvēli sacīja Roberts Rancāns.

Grieķijas augstākajā līgā spēlē 12 komandas. Pēc 13 aizvadītām spēlēm bez zaudējumiem kopvērtējuma augšgalā ar 26 punktiem atrodas 2022. gada čempioni “Olympiacos SFP”, uzreiz aiz viņiem ar 24 punktiem pašreizējā čempionvienība “AEK Athens”, trešajā vietā ar 18 punktiem “A.S.E. Douka”, bet ceturtajā ar 17 punktiem Rancāna jaunā komanda “A.C. PAOK”.

“Esmu apskatījies kādas komandas spēlē šajā līgā, taču pagaidām man ir grūti teikt par to līmeni. Vienu savas komandas spēli redzēju jau klātienē. Apdāvināti, spēcīgi un atlētiski spēlētāji. Šeit handbols noteikti atšķirās no Spānijas handbola. Ja Spānijā uzmanība tiek veltīta spēles tehnikai, šeit koncentrējās uz fizisko,” sacīja Roberts Rancāns. 

Spānijas kluba “Helvetia Anaitasuna” sastāvā Rancāns aizvadīja sešus mēnešus: “Mani saista tikai siltas un patīkamas atmiņas. Ja apstākļi nebūtu sakrituši, ka komandā pēc traumas atgriežas divi pamatsastāva spēlētāji un man būtu dota iespēja spēlēt, es paliktu, arī uz nākamo sezonu. Man tiešām tur patika un ceru, ka nākotnē varēšu atgriezties.”

“Pusgadu esmu trenējies ļoti labos apstākļos, daudz ko iemācījies un ieguvis. Tagad, galvenais, to izmantot un parādīt laukumā, ne tikai treniņos,” papildināja Rancāns.

“A.C. PAOK” komanda dibināta 1999. gadā un kopš 2005. gada patstāvīgi spēlē Grieķijas augstākajā līgā. Kopš tā laika trīs reizes kļuvuši par Grieķijas čempioniem (2009, 2010, 2015. gadā), pēdējās divas sezonas finišējuši kā trešie labākie, bet kopumā izcīnītas piecas bronzas, kā arī divi sudrabi.

Šosezon “A.C. PAOK” komanda piedalījās Eiropas Kausa izcīņā, taču sacensību noslēdza 2. kārtā, divu spēļu summā ar -1 (51:52) piekāpjoties Austrijas komandai “HC Linz AG”.

Savukārt 2021. gadā ar Rancāna jauno komandu Eiropas Kausa izcīņas 3. kārtā spēkojās Latvijas čempionvienība “ZRHK Tenax Dobele”. Pieveicot latviešus pirmajā spēlē ar 28:25 un otrajā ar 29:24, “A.C. PAOK” komanda sasniedza sešpadsmitdaļfinālu, taču divu spēļu summā ar rezultātu 49:59 sacensību noslēdza ar zaudējumu tās sezonas sudraba medaļniecei no Rumānijas “CS Minaur Baia Mare”.