U-18 izlase pārbaudes spēlē pārspēj Igaunijas vienaudžus

28.12.2023 22:35

Latvijas U-18 vīriešu izlase šodien Tartu, Igaunijā uzsāka pārbaudes spēļu turnīru “Baltijas jūras valstu kauss 2023”. Pirmajā spēļu dienā spraigā cīņā Latvija uzvarēja Igaunijas vienaudžus ar rezultātu 37:35 (21:19).

Teju visu spēles laiku latvieši atradās vadībā. Vēl 29. minūtē igauņi rezultātu bija izlīdzinājuši (19:19), taču Latvijas jaunieši līdz puslaika beigām paspēja gūt vēl divus vārtus, panākot 21:19.

Otrā puslaikā ievadā latvieši lielākoties turējās trīs vārtu pārākumā, bet turpinājumā par šīs dienas panākumu cīnījās vēl sīvāk. Trīs minūtes pirms spēles beigām divu minūšu noraidījumu saņēma Valdis Kalniņš. Neskatoties uz spēli mazākumā, līdz tās beigām latviešiem izdevās saglabāt pārsvaru, nobeigumā uzvarot ar 37:35.

Pirmo reizi izlases kreklā laukumā devās Vācijā spēlējošie leģionāri un Latvijas handbolā labi pazīstamo spēlētāju Klešnika, Lilienfelda un Valkovska dēli Erlends Klešniks, Marks Lilienfelds un Leonards Valkovskis.

Latvijas U18 vīriešu izlases galvenais treneris Ivars Lācis: “Spēli uzvarējām. Ar rezultātu esam apmierināti, īpaši izceļot komandas cīņas sparu. Ar pašu spēli kā tādu neesmu īsti līdz galam apmierināts, jo tik īsā laika posmā ir grūti iespēlēt jaunpienācējus, kā arī garais ceļš līdz Tartu. Rīt spēlē pret Lietuvu turpināsim variēt ar spēlētāju sastāvu, lai gatavotos kvalifikācijas spēlēm janvārī un atrastu maksimāli labāko variāciju gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.”

Par vērtīgāko spēlētāju Latvijas izlasē atzīts Valdis Kalniņš, kurš komandas labā guva 12 vārtus. Sešas reizes precīzi vārtos meta Einārs Borisovs, piecas Arza Brunis Butans, bet četras Mārtiņš Misulis.

• Igaunija – Latvija 35:37 (19:21)

Latvija – Kalniņš 12, Borisovs 6, A.B. Butans 5, Misulis 4, Vaškevičs 2, Vilsons 2, Valkovskis 2, Kušners 2, H.G. Butans 1, Šnepsts 1

Rīt Latvijas U18 jaunieši spēkosies ar Lietuvas izlasi. Spēles sākums plkst. 16:00, tiešraide Igaunijas Handbola federācijas Youtube kontā (esthandball).