Baltijas līgā “Tenax Dobele” nostiprinās vicelīderes pozīcijā, “ASK/LSPA” bez panākuma

20.01.2024 19:53

Sestdien aizvadītas pirmās šī gada Baltijas handbola līgas spēles vīriešiem. “ZRHK Tenax Dobele” savā laukumā pārspēja Viļņas “Šviesa” (28:17), bet “ASK Zemessardze/LSPA” izbraukumā piekāpās Tallinas vienībai “Mistra” (25:32).

Dobelnieki sezonu Baltijas līgā iesāka spēlē pret “Šviesa” vienību, toreiz spraigā cīņā panākot neizšķirtu – 30:30.

Šajā reizē līdzvērtīgā cīņā Lietuvas komanda spēja iesaistīties vien pirmās 13 minūtes, pēc tam dobelniekiem izvirzoties vadībā (4:3), bet turpinājumā panākot aizvien pārliecinošāku vārtu pārsvaru.

Pirmā puslaika beigās “ZRHK Tenax Dobele” atradās vadībā ar +6 (14:8), bet visā spēlē uzvarēja ar 11 vārtu pārākumu (28:17).

Dobeles komadai deviņus no 10 metieniem realizēja Kristers Plūme. Piecus vārtus guva Oskars Arājs, bet pa četriem Māris Veršakovs un Ņikita Pančenko.

• ZRHK Tenax Dobele – VHC Šviesa 28:17 (14:8)

ZRHK Tenax Dobele – Plūme 9/10, Arājs 5/6, Pančenko 4/5, Veršakovs 4/9, Krūmiņš 3/6, Juzups 2/7, Šuleiko 1/3

VHC Šviesa – Urvikis 4/6, Rasakevičius 3/8, Bliuvas 2/2, Plėta 2/4, Ugianskis 2/4

“ASK Zemessardze/LSPA” šodien viesos pirmos vārtus guva ceturtajā minūtē, kamēr pretiniekam bija jau trīs (1:3). Pēc tam rīdzinieki rezultātu izlīdzināja (4:4) un uzsāka cīņu punkts punktā. Tomēr līdz puslaika beigām noturēties līdzi rezultātā rīdziniekiem neizdevās, spēlē atgriežoties ar -2 (12:14).

Otrajā spēles daļās igauņi lielākoties noturējās trīs līdz četru vārtu atstatumā, taču spēles beigās “ASK Zemessardze/LSPA” piekāpās pretiniekam ar -7 (32:25).

Rīgas komandas labā astoņu vārtus 10 metienos guva Renārs Grebeņņikovs. Ar 100% efektivitāti septiņas reizes meta Krists Vidzis. Četrus vārtus guva Kristiāns Ingus Jonuška.

Iepriekš abas komandas tikās Rīgā, toreiz rīdziniekiem zaudējot pretiniekam ar -1 (27:28).

• Mistra – ASK Zemessardze/LSPA 32:25 (14:12)

Mistra – Lees 7/10, Johannson 6/7, Rõuk 4/4, Naumenko 4/8, Orlovskyi 3/7

ASK Zemessardze/LSPA – Grebeņņikovs 8/10, Vidzis 7/7, Jonuška 4/8, Stepuļenoks-Stukanovs 2/4, Ozols 2/8, Rozenbergs 1/1, Liepiņš 1/2

Rīt plkst. 16:00 “ZRHK Tenax Dobele” savā laukumā tiksies ar Kauņas vienību “Granitas-Karys”, bet “ASK Zemessardze/LSPA” plkst. 14:00 izbraukuma spēle pret “Viljandi HC”.