Ceturtdaļfināla pirmajās cīņās uzvaras izcīnījuši ASK, HK Ogre un MSĢ handbolisti

02.04.2023 18:25

Šodien Latvijas čempionāta vīriešu virslīgā aizvadītas pirmās ceturtdaļfināla spēles visiem trīs pāriem. Ar trīs vārtu pārsvaru uzvaru izcīnīja ASK Zemessardze/LSPA komanda, savukārt pārliecinoši ceturtdaļfinālu iesākušas HK Ogre/HYDROX (+12) un MSĢ (+10) komandas.

HK Vaiņode komandai līdz pirmā puslaika vidum izdevās noturēties priekšā pretiniekam ar vismaz vienu vārtu pārsvaru, taču Roberts Rancāns 16. spēles minūtē ar precīzu metienu likvidēja rezultāta deficītu (10:10), bet Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs izveda ASK Zemessardze/LSPA komandu vadībā (10:11).

Pēcāk laukuma saimnieki piedzīvoja 11 minūšu garu sauso periodu, kura laikā ASK handbolisti panāca izšķirošo pārsvaru un pirmo puslaiku noslēdza ar rezultātu 11:18.

Līdz 58. minūtei vaiņodniekiem izdevās pietuvoties vienu vārtu attālumā (25:26), taču nākamajā metienā Oskars Pāvils bija neprecīzs, tādējādi zaudējot iespēju HK Vaiņode komandai panākt neizšķirtu rezultātu.

Izšķirošos divus vārtus, kas ASK komandai nodrošināja uzvaru, minūti pirms spēles beigām guva Roberts Rancāns un Renārs Grebeņņikovs.

“Lai gan spēle Vaiņodē beigusies ar uzvaru, tomēr nav gandarījuma sajūtas. Spējām noturēt pārsvaru visu otro puslaiku, taču Vaiņodes komanda izrādīja cienīgu pretestību. Līdz beigām netikām galā ar savām epizodēm tā kā to bijām plānojuši,” par spēli pārdomās dalās ASK Zemessardze/LSPA spēlētājs Roberts Rancāns.

“Protams, ir liels prieks par komandu, jo beidzot spējām izcīnīt uzvaru, kas mums bija ļoti nepieciešams. Esam spēruši pussoli uz priekšu, lai iekļūtu finālčetriniekā.

Vaiņodē, kā vienmēr, bija patīkama atmosfēra. Var redzēt, ka šeit skatītāji un fani mīl handbolu. Paldies mūsu komandas atbalstītājiem, kas ir ar mums kopā arī izbraukumos!”

HK Vaiņode – ASK Zemessardze/LSPA 25:28 (11:18)

HK Vaiņode – Oskars Pāvils 8/10, Deivids Strazds 4/7, Rihards Plūme 4/4, Mārtiņš Juzups 2/4, Jānis Orlovs 2/3, Jurģis Strēlis 2/7

ASK Zemessardze/LSPA Roberts Rancāns 10/14, Renārs Grebeņņikovs 6/7, Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs 3/6, Roberts Zvejnieks 3/5

Lai gan SK Latgols komandai spēles ievadā izdevās iekrāt trīs vārtu pārsvaru (6:3), 14. minūtē spēles vadību pārņēma HK Ogre/HYDROX handbolisti (10:11), kuri līdz puslaika beigām aizvien pārliecinošāk palielināja rezultāta starpību.

Ogrēnieši puslaika pātraukumā devās ar deviņu vārtu pārsvaru (15:24) un otrajā puslaikā to vēl vairāk palielināja, spēles beigās atrodoties 12 vārtu pārākumā (28:40). Lielāko rezultāta izrāvienu, ar 14 vārtiem, HK Ogre/HYDROX handbolisti panāca 46. minūtē (21:35).

SK Latgols – HK Ogre/HYDROX 28:40 (15:24)

SK Latgols – Guntars Lipskis 7/11, Sandis Vaškevičs 6/10, Normunds Seņkāns 4/11, Jānis Pavlovičs 4/5

HK Ogre/HYDROX Aliaksei Haisa 10/12, Rihards Leja 8/11, Aleksandr Patsykailik 8/11, Intars Jomants 5/7

Pirmajās astoņās spēles minūtēs MSĢ handbolisti panāca piecu vārtu pārsvaru (4:9), taču desmit minūtes pirms došanās pārtraukumā, Salaspils komanda rezultātu izlīdzināja (13:13).

Lai gan dažas minūtes vēlāk Murjāņu handbolisti atkal bija vadībā, šoreiz ar +3 (13:16), salaspiliešiem vēl divas reizes izdevās panākt neizšķirtu rezultātu (16:16, 17:17). Tomēr, pateicoties sešiem precīziem metieniem pēc kārtas četrās minūtēs, MSĢ pirmo puslaiku noslēdza ar rezultātu 22:18.

40. minūtē salaspilieši atradās četru vārtu attālumā un turpmākajā spēles gaitā nespēja nedz rezultāta starpību samazināt, nedz noturēt. Līdz 55. minūtei MSĢ handbolisti jau panāca desmit vārtu izrāvienu (32:42), arī uzvaru izcīnot ar desmit vārtu pārsvaru (34:44).

Salaspils – MSĢ 34:44 (18:22)

Salaspils – Ivars Brics 8/10, Artūrs Kļaviņš 8/16, Kaspars Luksis 7/7, Krists Vidzis 5/9, Justs Vidzis 2/2

MSĢ Andis Bors 8/10, Valdis Kalniņš 8/11, Emīls Vilsons 6/9, Rauls Erlends Serafimovičs 6/7, Endijs Šnepsts 6/10

Atbildes spēles ceturtdaļfināla 2. un 3. pārim gaidāmas 15. aprīlī, bet 1. pāris izšķirošo cīņu aizvadīs 16. aprīlī.

Latvijas čempionāta 2022/2023. gada sezonas ceturtdaļfināla pāru kopvērtējuma tabulas