Dobeles “Tenax” otrā uzvara divās dienās, “ASK/LSPA” zaudējums līderiem Baltijas līgā

21.01.2024 22:48

Baltijas handbola līgā vīriešiem otro panākumu divās dienās izcīnīja “ZRHK Tenax Dobele”, šodien savā laukumā pārspējot Kauņas “Granitas-Karys” komandu (24:21), bet “ASK Zemessardze/LSPA” izbraukumā spraigā cīņā zaudēja līdervienībai “Viljandi HC” (20:27).

Vakar Dobeles “Tenax” savā laukumā ar 28:17 uzvarēja Viļņas “Šviesa”. Savukārt šodienas pretinieku “Granitas-Karys” pirmajā savstarpējā spēlē izbraukumā dobelnieki uzvarēja ar rezultātu 35:32.

Šodien Dobelē teju visu spēli abas komandas spēlēja līdzvērtīgi, vadības lomām mainoties. Tomēr puslaika beigās minimālais pārsvars bija dobelnieku pusē – 11:10.

Arī otrajā spēles daļā virsroku saglabāja “ZRHK Tenax Dobele” handbolisti. Laika intervālā no 44. līdz 51. minūtei dobelnieki veica 6:1 izrāvienu, panākot piecu vārtu pārvaru (22:17). Spēles turpinājumā lietuvieši pūlējās rezultātu izlīdzināt, taču spēles beigās trīs vārtu pārākumā uzvarēja dobelnieki – 24:21.

• ZRHK Tenax Dobele – Granitas-Karys 24:21 (11:10)

ZRHK Tenax Dobele – Pančenko 6/10, Plūme 5/7, Juzups 4/8, Arājs 3/4, Veršakovs 3/5, Krūmiņš 1/2, Usāns 1/2, Šuleiko 1/4

Granitas-Karys – Štarolis 9/13, Montvilas 3/3, Piragis 2/2, Buronko 2/3, Lazauskas 2/4

Šodien izbraukuma spēlē pret līdervienību “Viljandi HC” visu pirmo puslaiku spēles gaitu vadīja “ASK Zemessardze/LSPA” komanda, lielākoties noturoties trīs, četru vārtu starpībā. Arī puslaika beigās rīdziniekiem panākums ar +2 (13:11).

34. minūtē minimālā vadībā izgāja igauņi (14:13), taču rīdzinieki cīņai nepadevās, turpinot spēli punkts punktā. Pēdējo reizi neizšķirts rezultāts tika panākts 47. minūtē – 18:18, bet nākamajās desmit minūtēs igauņi jau panāca izšķirošo septiņu vārtu pārsvaru, ar kuru rīdzinieki šodien piekāpās pretiniekam – 27:20.

“ASK Zemessardze/LSPA” arī sezonu iesāka ar zaudējumu “Viljandi HC” komandai (23:39), bet vakar piekāpās Tallinas “Mistra” (25:32). Aizvadītajās deviņās spēlēs rīdziniekiem tikt pie panākuma vēl nav izdevies.

• Viljandi HC – ASK Zemessardze/LSPA 27:20 (11:13)