Dobelnieki kļūst par Baltijas līgas līderiem, rīdziniekiem zaudējums pret “Polva Serviti”

27.01.2024 19:01

Baltijas handbola līgā trešo panākumu pār Lietuvas komandām divās nedēļās izcīnīja “ZRHK Tenax Dobele”, kura šodien savā laukumā pārliecinoši pārspēja Klaipēdas “Dragūnas” (30:20). Savukārt “ASK Zemessardze/LSPA” izbraukumā zaudēja iepriekšējās sezonas čempionei “Polva Serviti” (29:38).

Šodien zaudējumu spēlē pret “Mistra” komandu izbraukumā piedzīvoja sezonas līdere “Viljandi HC” (36:21). Līdz ar to un pateicoties pēdējo sešu panākumu virknei, Dobeles “Tenax” šobrīd ierindojušies kopvērtējuma augšgalā.

Iepriekšējā nedēļas nogalē Dobeles “Tenax” ar 28:17 uzvarēja Viļņas “Šviesa” un ar 24:21 Kauņas “Granitas-Karys” komandu.

Ar “Dragūnas” komandu dobelnieki šosezon jau bija tikušies Klaipēdā, toreiz pretiniekam piekāpjoties ar 27:33. Savukārt šajā reizē Dobeles handbolisti spēja attālināties drošākā vārtu starpībā jau spēles sākumā, 17. minūtē panākot +5 (10:5). Vēl 29. minūtē dobelnieki bija priekšā pretiniekam par astoņiem vārtiem (15:7), taču pārtraukumā devās ar +6 (15:9). 41. minūtē dobelnieki jau panāca 10 vārtu starpību, kuru spēja noturēt līdz pat spēles beigām, uzvarot ar rezultātu 30:20.

Sešus vārtus Dobeles komandas labā guva Ņikita Pančenko, Ričards Juzups un Māris Veršakovs. Piecas reizes precīzi meta Kārlis Krūmiņš.

• ZRHK Tenax Dobele – HC Dragūnas 30:20 (15:9)

ZRHK Tenax Dobele – Juzups 6/8, Pančenko 6/10, Veršakovs 6/10, Krūmiņš 5/7, Šuleiko 4/5, Suharevs 2/3, Usāns 1/2

HC Dragūnas – Stropus 5/7, Korzhuk 4/5, Šmantauskas 4/10, Kairys 2/4

“ASK/LSPA” un “Polva Serviti” iepriekšējā reizē tikās decembrī Rīgā, rīdziniekiem ar rezultātu 25:30 atdodot punktus pretiniekam.

Šodien Pelvā spēles pirmie divi vārtu guvumi mājiniekiem (2:0). Rīdzinieki atbildēja trešajā minūtē (1:2), bet iekrāto deficītu likvidēja 11. minūtē (8:8), abās reizēs precīzi metot Kristiānam Ingusam Jonuškam.

Pēc tam gūt virsroku rīdziniekiem tā arī neizdevās, turpmāko spēli vadībā noturoties igauņiem. Pirmā puslaika beigās “ASK/LSPA” atradās iedzinējos ar -6 (15:21), bet visā spēlē zaudēja pretiniekam ar -9 (29:38).

Rezultatīvākais “ASK/LSPA” komandā ar astoņu vārtu guvumu bija Kristiāns Ingus Jonuška. Par pieciem vārtiem komandas kopējo rezultātu papildināja Renārs Grebeņņikovs, Arza Brunis Butans un Krists Vidzis.

Latvietis Artūrs Meikšāns “Polva Serviti” labā realizēja vienu metienu.

• Polva Serviti – ASK Zemessardze/LSPA 38:29 (21:15)

Polva Serviti – Rooba 9/9, Varul 7/7, Sillaste 5/5, Kase 4/6, Timmo 4/7, Sarapuu 3/4, Rebane 3/4, Kholodiuk 2/4, Meikšāns 1/1

ASK Zemessardze/LSPA – Jonuška 8/12, Grebeņņikovs 5/5, A. B. Butans 5/6, Vidzis 5/8, Piševs 1/1, Liepiņš 1/1, H. G. Butans 1/1, Stepuļenoks-Stukanovs 1/2, Rozenbergs 1/3, Ozols 1/4