Igauņi izrauj neizšķirtu pret “Tenax Dobele”, “ASK/LSPA” zaudē lietuviešiem

24.02.2024 19:49

Šodien Dobelē spraigā Baltijas līgas cīņā Igaunijas “Viljandi HC” izšķirošā septiņu metru soda metienā panāca neizšķirtu pret “ZRHK Tenax Dobele” (24:24), bet “ASK Zemessardze/LSPA” Viļņā zaudēja “VHC Šviesa” komandai (24:30).

Spēlē Lietuvā “ASK Zemessardze/LSPA” handbolisti spēja turēt līdzi rezultātā pirmās 12 minūtes. Pēc tam lietuvieši izvirzījās priekšā par trīs vārtiem (9:6), bet rīdziniekiem šo starpību likvidēt līdz puslaika beigām tā arī neizdevās.

“VHC Šviesa” pārtraukumā devās ar +4 (15:11), bet otrā puslaika ievadā jau panāca sešu vārtu pārsvaru (20:12).

Vēl 53. minūtē rīdzinieki bija pietuvojušies trīs vārtu atstatumā (23:26), tomēr turpinājumā uzlabot rezultātu vairs nespēja un nobeigumā zaudēja sešu vārtu deficītā – 24:30.

“ASK Zemessardze/LSPA” rezultatīvākais spēlētājs ar septiņu vārtu guvumu 11 metienos bija Renārs Grebeņņikovs. “VHC Šviesa” komandā sešos no astoņiem metieniem precīzs bija Valdas Drabavičius.

• VHC Šviesa – ASK Zemessardze/LSPA 30:24 (15:11)

VHC Šviesa – Drabavičius 6/8, Petronis 4/5, Bernatavičius 4/6, Urvikis 4/6, Plėta 3/3

ASK Zemessardze/LSPA – Grebeņņikovs 7/11, A.B. Butans 5/9, Kelerts 4/5, Ozols 3/6, Vidzis 3/6, Brīvulis 1/1, Rozenbergs 1/4

Dobelē spraigā un līdzvērtīgā komandu spēlē tās liktenis izšķīrās vien pēdējā septiņu metru soda metienā.

Pirmajā puslaikā “ZRHK Tenax Dobele” uz īsu brīdi atradās divu vārtu pārākumā (12:10), bet pārtraukumā devās ar minimālo pārsvaru – 11:10. Turpretī otrajā puslaikā veiksmīgāki jau bija “Viljandi HC“, kuri divu vārtu vadībā izvirzījās pat trīs reizes (13:15, 14:16, 17:19). 48. minūtē komandas atgriezās līdzvērtīgā cīņā.

Spēles pēdējā minūtē minimālo pārsvaru guva dobelnieks Ņikita Pančenko (24:23), tomēr pašā nobeigumā “Viljandi HC” tika pie izšķirošā septiņu metru soda metiena, kuru precīzi veica igaunis Kristo Voika.

“Tenax Dobele” labā astoņus no deviņiem metieniem realizēja Ņikita Pančenko. Savukārt Artūrs Kuģis spēja atvairīt vien astoņus no 20 “Viljandi HC” rezultatīvākā spēlētāja Hendrika Koka raidītajiem metieniem.

• ZRHK Tenax Dobele – Viljandi HC 24:24 (11:10)

ZRHK Tenax Dobele – Pančenko 8/9, Kurzemnieks 4/5, Plūme 3/5, Kreicbergs 3/7, Veršakovs 3/6, Politers 2/2, Juzups 1/3

Viljandi HC – Koks 12/20, Pertelson 5/7, Voika 4/4, Basarad 2/4, Koovit 1/2, Maasalu 1/3

Tabulas otrās pozīcijas komanda, latvieša Artūra Meikšāna pārstāvētā Igaunijas “Polva Serviti” šodien izbraukumā ar 32:29 apspēlēja Kauņas “Granitas-Karys”.

“ZRHK Tenax Dobele” un “Polva Serviti” komandām abām šobrīd iekrāti 16 punkti, taču tabulas augšgalā joprojām atrodas dobelnieki.

Rīt “ASK Zemessardze/LSPA” izbraukumā otro reizi šajā sezonā spēkosies ar “Granitas-Karys”, bet “ZRHK Tenax Dobele” savā laukumā uzņems Tallinas “Mistra”. Latvijas klubi abiem pretiniekiem iepriekšējās spēlēs zaudēja ar -1.