Latvijas U20 izlase iesāk Eiropas čempionātu ar pārliecinošu uzvaru pār Lielbritāniju

14.07.2024 22:55

Šodien Kosovas galvaspilsētā Prištinā pirmo uzvaru Eiropas čempionātā izcīnīja Latvijas U20 vīriešu handbola izlase, kura ar rezultātu 46:21 pārspēja Lielbritāniju. Nākamā apakšgrupas spēle Latvijai rīt plkst. 17:45 pret Slovākijas vienaudžiem.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnolds Straume: “Vairāk vai mazāk mums sanāca viss, ko iecerējām. Priekš pirmās spēles bija labi, bet briti laikam nav tā komanda pēc kuras mēs vēl varam sevi vērtēt. Komandas galvenais uzdevums šodien bija noskaņoties un viņi to arī parādīja. Zālē liels karstums, tāpēc komandas izskatās palēnas. Bet domāju, ka rīt būs laba un grūta spēle pret slovākiem.”

Spēles rezultātu ar precīzu metienu atklāja Valdis Kalniņš. Britu vairākkārt pieļautās kļūdas un mūsu izlases labā spēle aizsardzībā ļāva gūt ātrus vārtus, kas spēles ievadā panāca pārliecinošu izrāvienu. Pēc 15 nospēlētām minūtēm Latvijas labā 13:2, bet līdz pārtraukumam iekrātā vārtu starpība tika vēl palielināta – 22:7. Arī otrajā puslaikā britiem neizdevās lauzt spēles gaitu un būtiski rezultātā pietuvoties.

Šajā spēlē galvenais treneris deva iespēju doties laukumā visiem Latvijas izlases spēlētājiem. Tomēr par labāko spēlētāju Latvijas rindās tika atzīts Sandis Vaškevičs, kurš realizēja visus sešus metienus.

Pa pieciem vārtiem guva Valdis Kalniņš un Elgars Kušners, bet četras reizes precīzi meta Rihards Bisters, Rauls Erlends Serafimovičs un Andis Bors. Četras reizes pretinieka vārtus sasniedza arī vārtsarga Nika Lagzdas raidītā bumba.

Lielbritānija – Latvija 21:46 (7:22)
Latvija
– Vaškevičs 6/6, Kalniņš 5/6, Kušners 5/7, Bisters 4/4, Lagzda 4/4, Serafimovičs 4/5, Bors 4/5, Borisovs 3/4, Suharevs 3/6, Misulis 2/2, Vidzis 2/3, Šnepsts 2/3, Rogonovs 1/2, Vilsons 1/3

Vakar D apakšgrupas pirmajā spēlē Lielbritānija ar 14:39 zaudēja arī slovākiem.

Šobrīd Latvija grupas kopvērtējumā ieņem pirmo vietu, atrodoties līdzvērtīgā pozīcijā ar slovākiem. Neatkarīgi no rītdienas spēles rezultāta pret Slovākiju, esam jau nodrošinājuši vietu ceturtdaļfinālos.

Šajā čempionātā C grupā sacenšās arī Lietuvas un Igaunijas jaunatnes izlases. Vakar igauņi nospēlēja neizšķirti pret Gruziju (26:26), bet šodien savstarpējā spēlē uzvarēja Lietuvu (28:24).

U20 Eiropas čempionāta apakšgrupas (Men’s 20 EHF Championship 2024 Kosovo)

A grupa: Somija, Kosova, Bulgārija
B grupa: Luksemburga, Beļģija, Turcija
C grupa: Lietuva, Gruzija, Igaunija
D grupa: Latvija, Lielbritānija, Slovākija