Pirmā uzvara šosezon izcīnīta Stopiņu PHK, pa uzvarai arī MSĢ un HK Ogre/ONSC

21.01.2023 16:29

Latvijas čempionātā šodien sieviešu virslīgā pirmā uzvara šajā sezonā izcīnīta Stopiņu PHK komandai, kas pašā spēles izskaņā guva izšķirošos vārtus spēlē pret LSPA komandu (30:29). Vīriešu virslīgā MSĢ handbolisti apspēlēja HK Ogre/HYDROX komandu (43:37), savukārt 1. līgā pārāki pār MSĢ II izrādījās HK Ogre/ONSC (29:35).

1. līgas spēlē pirmā puslaika otrajā daļā Ogres handbolisti panāk +3, taču MSĢ pirms puslaika beigām rezultātu izlīdzina (18:18) un Mārcis Drēviņš gūst izšķirošos vārtus, kas ļauj pirmo puslaiku MSĢ komandai noslēgt ar 19:18.

Otrajā puslaikā Artūrs Novickis gūst Ogres komandas 19. vārtus, bet jau sekundes vēlāk Jēkabs Tirāns atgriež ogrēniešus vadībā ar 20:19. MSĢ handbolisti rezultātu vairākkārt izlīdzina, bet puslaika beigās Ogres komandai izdodas izrauties priekšā ar +5, bet spēli noslēgt ar 35:29.

MSĢ II – HK Ogre/ONSC 29:35 (19:18)

MSĢ II– Mārcis Drēviņš 11/21, Ričards Jānis Liepiņš 7/10, Kristofers Jonass 3/4

HK Ogre/ONSC – Reinis Sļusarevs 7/9, Gustavs Batņa 6/6, Artūrs Novickis 5/9, Rihards Bisters 4/6, Jānis Bauze 4/6

LSPA komandai sīvu pretestību šodien izrādīja Stopiņu PHK komanda, kura pirmo puslaiku noslēdza esot vadībā ar 14:13. Otrā puslaika ievadā Stopiņu PHK handbolistes lielākoties noturās vadībā ar +2, taču pēdējās 10 minūtēs LSPA izlīdzina un notur neizšķirtu rezultātu. Pēdējā spēles minūtē Viktorija Talagajeva veic izšķirošo metienu, panākot Stopiņu PHK komandas 30. vārtus. Turklāt vēl pēdējās sekundēs Stopiņu PHK komanda nopelna 7m soda metienu, ko izpilda Lana Nikolajeva, taču neveiksmīgi.

LSPA – Stopiņu PHK 29:30 (13:14)

LSPA – Nika Strēle 11/16, Anna Makarova 6/12, Kristīne Daņiļenko 4/7, Jekaterina Liepiņa 4/9

Stopiņu PHK – Elita Ekkerte 10/15, Laura Lielā 9/17, Lana Nikolajeva 7/13, Viktorija Talagajeva 2/10, Evija Šteinberga 2/4

Vīriešu virslīgas spēlē , lai gan spēles ievadā un divas reizes pēc tam HK Ogre/HYDROX komanda izlīdzina rezultātu, lielāko daļu pirmā puslaika vadībā ir MSĢ handbolisti, kas pātraukumā dodas ar 20:16.

Otrajā puslaikā MSĢ rezultāta starpību palielina līdz +5, bet ogrēnieši to spēj samazināt līdz 3. 53. minūtē Emīls Vilsons veic trīs precīzus metienus pēc kārtas un uzsāk MSĢ komandas rezultāta izrāvienu ar +5, bet viņa pēdējais metiens komandai spēli noslēdz ar 43:37.

MSĢ komandas rezultatīvākā spēlētāja, kurš guva 16 vārtus 20 metienos, Valda Kalniņa pēc spēles komentārs: “Nopietni gatavojāmies šai spēlei. Skatījāmies spēļu video un analizējām, kurš Ogres komandā ir vājākais aizsargs, lai realizētu taktiku 1:1, kur esam stiprāki. Daudz skrējām, lai salauztu pretinieku komandas tempu, kas mums arī izdevās!”

Savās sajūtās par spēli padalījās arī MSĢ spēlētājs Niks Lagzda: “Spēles sākums neizdevās tāds, kā gribējām un nesanāca izpildīt trenera norādes. Spēles turpinājumā saņēmāmies un mums arī izdevās. Aizsardzība mūsu pusē bija laba, bet ar saviem mīnusiem. Pie tā piestrādāsim un iesim uz priekšu!”

MSĢ – HK Ogre/HYDROX 43:37 (20:16)

MSĢ – Valdis Kalniņš 16/20, Andis Bors 10/11, Rauls Erlends Serafimovičs 6/11, Emīls Vilsons 5/5

HK Ogre/HYDROX – Aleksandr Patsykailik 10/16, Aliaksei Haisa 8/12, Intars Jomants 6/7, Elvijs Borodovskis 5/5