“Tenax Dobele” pārliecinoša uzvara pār “Mistra”, “ASK/LSPA” zaudējums Kauņā

25.02.2024 18:41

Šodien Baltijas līgas tabulas līdere “ZRHK Tenax Dobele” pārliecinoši ar 27:18 pieveica Tallinas “Mistra” vienību, bet otro zaudējumu divās dienās piedzīvoja vēl bez punktiem esošā “ASK Zemessardze/LSPA”, kura izbraukumā ar 29:31 atzina Kauņas “Granitas-Karys” pārākumu.

Vakar “Tenax Dobele” savā laukumā tikās ar citu Igaunijas vienību, kur spraigā cīņā spēles nobeigumā ar precīzu septiņu metru soda metienu neizšķirtu panāca “Viljandi HC” (24:24). Savukārt “ASK Zemessadze/LSPA” Viļņā zaudēja “VHC Šviesa” komandai (24:30).

Šodien Dobeles sporta centrā spēles pirmajā daļā dominēja “Mistra” komanda, arī puslaiku noslēdzot ar minimālo pārsvaru – 10:9.

Turpretī otrā puslaika ievadā spēles vadību jau pārņēma “Tenax Dobele“, pēc tam kad Ņikita Pančenko ar trīs precīziem metieniem pēc kārtas likvidēja deficītu un panāca divu vārtu pārsvaru (13:11).

Turpinājumā dobelnieki ar katru nākamo metienu vārtu starpību palielināja, nobeigumā svinot uzvaru ar 27:18.

Arī šajā spēlē rezultatīvākais spēlētājs “Tenax Dobele” komandā ar septiņu vārtu guvumu bija Ņikita Pančenko. Sešus no sešiem metieniem realizēja Māris Veršakovs, bet trīs no trīs Antons Šuleiko. Pretinieku komandā rezultatīvākais ar astoņu vārtu guvumu bija ukrainis Sergejs Orlovskis.

• ZRHK Tenax Dobele – Mistra 27:18 (9:10)

ZRHK Tenax Dobele – Pančenko 7/12, Veršakovs 6/6, Šuleiko 3/3, Juzups 3/4, Politers 2/2, Usāns 2/3, Krūmiņš 2/4, Kurzemnieks 2/5

Mistra – Orlovskyi 8/12, Shcherban 3/6, Johannson 2/3, Lees 2/4, Vare 2/6, Rõuk 1/3

Arī šodien sīvā cīņā Kauņā Rīgas vienībai “ASK Zemessardze/LSPA” pārspēt pretinieku neizdevās.

Rīdzinieki līdzvērtīgu pretestību spēja izrādīt pirmās 18 minūtes (10:10), bet pēc tam līdz puslaika beigām noturējās ne vairāk kā trīs vārtu atstatumā (13:16).

Otro puslaiku “Granitas-Karys” komanda ielākoties jau spēlēja četru līdz piecu vārtu pārākumā. Vēl pēdējā spēles minūtē minimālo deficītu panāca rīdzinieks Haiko Gača Butans (29:30), taču lietuvieši atlikušajā laikā paspēja realizēt vēl vienu metienu, tādējādi spēli noslēdzot ar rezultātu 31:29.

Otro dienu pēc kārtas “ASK Zemessardze/LSPA” rindās rezultatīvākais spēlētājs bija Renārs Grebeņņikovs, šoreiz precīzi metot sešos no astoņiem metieniem. Tikpat vārtu guvums, bet deviņos mēģinājumos, Kristiānam Kelertam. Pretinieku komandā astoņu vārtu guvums Nedas Buronko.

• Granitas-Karys – ASK Zemessardze/LSPA 31:29 (16:13)

Granitas-Karys – Buronko 8/11, Kairys 5/7, Lazauskas 5/7, Giedraitis 3/4, Montvilas 3/6

ASK Zemessardze/LSPA – Grebeņņikovs 6/8, Kelerts 6/9, A.B. Butans 5/10, H.G. Butans 4/6, Ozols 3/4, Rozenbergs 3/7, Liepiņš 1/1, Vidzis 1/1

Latvieša Artūra Meikšāna “Polva-Serviti” komandai izcīnīts otrais panākums divās dienās, šodien ar 31:29 (16:11) uzvarot “VHC Šviesa”, bet vakar ar 32:29 (13:13) pārspējot “Granitas-Karys” vienību.

Savukārt “Tenax Dobele” vakardienas pretinieks “Viljandi HC” šodien Klaipēdā ar 26:31 zaudēja “HC Dragūnas” vienībai.

Dobelnieki šobrīd ar 18 punktiem joprojām saglabā līderpozīciju. Ar tik pat punktiem, bet vienu spēli mazāk otrajā vietā atrodas “Polva Serviti”.

Latvijas klubiem Baltijas līgas pamatturnīrā atlikusi tikai viena spēle. 3. martā “ASK Zemessardze/LSPA” savā laukumā uzņems “HC Dragūnas”, bet 9. martā Pelvā līderu duelis starp “ZRHK Tenax Dobele” un “Polva Serviti”.

Pamatturnīra beigās Baltijas līgas finālčetriniekam automātiski kvalificēsies divas labākās komandas, 3.-6. vietas ieguvējas cīnīsies par pusfinālos atlikušajā divām vietām ceturtdaļfinālā jeb izslēgšanas spēlēs, bet 7. un 8. vietas ieguvējas tālāko sacensību neturpinās.