ZRHK Tenax Dobele iekļūst Baltijas līgas finālčetriniekā

25.03.2023 19:27

Baltijas Handbola līgā šodien tika aizvadītas ceturtdaļfināla otrās cīņas, kur ZRHK Tenax Dobele likvidēja iepriekšējās spēles trīs vārtu deficītu un ar piecu vārtu pārsvaru pieveica HC Dragūnas komandu (33:28). Pusfinālā iekļuvušas arī Viljandi HC, Polva Serviti un VHC Sviesa komandas.

Spēles ievadā Klaipēdas komanda panāca divu vārtu pārsvaru (4:2), taču dobelnieki to tā neatstāja uz ilgu laiku, minūti vēlāk ZRHK Tenax Dobele handbolistiem ar trīs precīziem bezatbildes metieniem likvidējot rezultāta deficītu (4:4) un izvirzoties vadībā (5:4).

Vēl trīs reizes lietuvieši panāca neizšķirtu (5:5, 6:6, 7:7), tomēr turpmākajā spēles gaitā Dobeles handbolisti vairs neļāva pretiniekiem izlīdzināties. Lielākoties dobelenieki noturējās trīs vārtu attālumā, bet trīs reizēs viņiem izdevās panākt piecu vārtu starpību, kas arī bija lielākais rezultāta izrāviens (27:22, 30:25, 33:28).

HC Dragūnas komandu no zaudējuma neglāba šīs dienas rezultatīvākais spēlētājs Gytis Šmantauskas, kurš pa ZRHK Tenax Dobele vārtiem izpildīja 21 metienu, no kuriem rezultatīvi bija 16.

Dobeles komandā astoņus vārtus 11 metienos guva Ņikita Pančenko, tai skaitā precīzi izpildot visus sešus septiņu metru soda metienus. Ar izcilu precizitāti šovakar spēlēja Ričards Juzups, kura kontā septiņu vārtu guvums.

ZRHK Tenax Dobele – HC Dragūnas 33:28 (14:11)

ZRHK Tenax Dobele – Ņikita Pančenko 8/11, Ričards Juzups 7/7, Nils Kreicbergs 5/13, Nils Aivis Miķelsons 3/4, Linards Usāns 3/4, Antons Šuleiko 3/3, Kristers Suharevs 2/2, Egils Politers 2/2

HC Dragūnas Gytis Šmantauskas 16/21, Tomas Drakšas 6/11, Daniil Plakhotin 3/3, Laurynas Simonavičius 1/4, Arvydas Bučius 1/2, Mykolas Lapiniauskas 1/4