Latvijas komandas U17 čempionu kausa izcīņu iesāk ar mainīgām sekmēm

03.05.2024 21:44

Šodien ASK sporta kluba zālē, Rīgā aizvadīta pirmā Baltijas jūras valstu čempionu kausa izcīņas diena U17 jaunatnei no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Ludzas novada sporta skolas jaunieši pārliecinoši pārspēja Šauļu “SC Dubysa” (39:29), bet “Jēkabpils SS handbolistes piekāpās Kauņas “Raj SM” vienībai (31:35).

Treneru Vitas Brikmanes un Kornēlijas Borodovskas audzēknes jau spēles ievadā nonāca iedzinējos ar mīnus seši (7:1). Lai gan 22. minūtē jēkabpilietes rezultātā pietuvojās trīs vārtu deficītā (11:14), tomēr arī turpinājumā dominēja Lietuvas komanda.

Latvijas U17 čempiones rindās 16 no 26 metieniem realizēja Vivita Puķinska, kura tika atzīta arī par spēles vērtīgāko spēlētāju savā komandā. Piecus no sešiem metieniem precīzi veica Evelīna Zvaigzne. Pa trim vārtu guvumiem Amandai Dūmai un Dignai Konovalovai.

Turpretī trenera Aivara Borisova vadītajiem Ludzas jauniešiem spēles ievadā Lietuvas handbolisti izrādīja sīvu pretestību, pirmās desmit minūtes spēlējot punkts punktā (6:6). Pēcāk ludzānieši veica sešu vārtu izrāvienu un panāca 12:8, bet turpinājumā jau spēlējā piecu un vairāk vārtu pārākumā.

11 no 14 reizēm pretinieku vārtsargu pārspēja ludzānietis Niks Vaškevičs. Arī viņš ieguvis šīs spēles vērtīgākā spēlētāja balvu savā komandā. Septiņus vārtus guva Aivis Bondars un Einārs Borisovs, attiecīgi 10 un 12 meģinājumos, bet ar četriem vārtiem atzīmējās Kristaps Mulers.

Dienas otrajā pusē savus pretiniekus pārspēja arī Somijas meiteņu komanda “HIFK” un Igaunijas zēnu komanda “Polva”.

Rīt plkst. 15.00 “Jēkabpils SS” jaunietes spēkosies ar Igaunijas čempionēm “HC Kehra”, bet plkst. 17.00 “Ludzas NSS” jaunieši pārbaudīs spēkus pret “Polva” vienību.

Turnīrā piedalās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas U17 vecuma grupas čempionvienības. Sacensības norisinās meiteņu un zēnu konkurencē. Turnīra noslēgumā svētdien tiks noskaidrotas divas spēcīgākās čempionvienības.