Ludzānieši saglabā līderpozīciju, panākums arī jēkabpilietēm

04.05.2024 18:59

Otrajā Baltijas jūras valstu U17 čempionu kausa izcīņas dienā Ludzas novada sporta skolas jauniešiem vēl viens panākums un stabila līderpozīcija, šodien pārliecinoši pārspējot arī Igaunijas vienību “Polva” (35:23). Savukārt “Jēkabpils SS handbolistes pieveica “HC Kehra” vienību (26:22).

Spēles ievadā jēkabpilietes izvirzījās trīs vārtu pārākumā (5:2). 16. minūtē igaunietes rezultātu izlīdzināja (6:6), taču gūt virsroku nespēja, turpmāko spēles gaitu tā arī vadot Jēkabpils handbolistēm. Abos puslaikos Latvijas jaunietēm izcīnīts panākums ar četru vārtu pārsvaru – 26:22 (13:9).

Rezultatīvākā “Jēkabpils SS” rindās bija Vivita Puķinska, kura komandas labā realizēja septiņus no 14 metieniem, bet sešās no deviņām reizēm pretinieku vārtos bumbu nogādāja Evelīna Zvaigzne.

Par spēles vērtīgāko spēlētāju atzīta jēkabpiliete Digna Konovalova. Viņai trīs vārtu guvumi četros metienos.

“Ludzas NSS” jaunieši jau pēc pirmajām nospēlētajām desmit minūtēm izvirzījās pārliecinošā vadībā (10:4), turpinājumā spēlējot vēl drošākā vārtu starpībā. Pirmā puslaika beigās ludzānieši atradās 12 vārtu atstatumā (20:8), ko noturēja līdz pat spēles beigām (35:23).

10 no 12 metieniem precīzi izpildīja ludzānietis Niks Vaškevičs, bet ar 100% precizitāti astoņas reizes meta Alvis Zbitkovskis. Sešus vārtus desmit metienos guva Einārs Borisovs.

Par Ludzas komandas vērtīgāko tika atzīts vārtsargs Sandis Pudāns.

Dienas pirmajā pusē spraigā cīņā pret Somijas “Grankulla IFK” pirmos punktus izcīnīja Lietuvas jauniešu komanda “SC Dubysa” (34:31), bet otro panākumu nodrošināja Kauņas meiteņu komanda “Raj SM”, ar 35:31 apspēlējot somietes.

Rīt noslēdzošajā turnīra dienā plkst. 9.00 “Jēkabpils SS” cīnīsies par 2. vietu pret Somijas vienību “HIFK”, bet plkst. 11.00 “Ludzas NSS” jaunieši tiksies ar vēl bez punktiem esošo “Grankulla IFK” .

Turnīrā piedalās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas U17 vecuma grupas čempionvienības. Sacensības norisinās meiteņu un zēnu konkurencē. Turnīra noslēgumā svētdien tiks noskaidrotas divas spēcīgākās čempionvienības.