Latvijas U-20 handbola izlase izcīna sudrabu Eiropas B divīzijas čempionātā

21.07.2024 21:55

Latvijas U-20 handbola izlase pēc Kosovā veiksmīgi aizvadīta Eiropas B divīzijas čempionāta (EHF Championship 2024), šodien fināla spēlē smagā cīņā ar 25:31 diemžēl piekāpās Slovākijas jauniešiem, izcīnot 2. vietu.

Bronzu ar negaidītu izrāvienu pār Luksemburgu spēles nobeigumā izcīnīja Somija (36:34).

B divīzijas čempionāts U-20 jauniešiem norisinājās no 13. līdz 21. jūlijam Kosovas galvaspilsētā Prištinā. Latvija sacensību uzsāka D apakšgrupā, pārspējot Lielbritānijas (46:21) un Slovākijas (30:26) izlases. Ceturtdaļfinālā latvieši uzvarēja lietuviešus (43:31), bet pusfinālā smagā cīņā pieveica somus (36:31).

Šoreiz slovāki bija manāmi labāk sagatavojušies, spēli iesākot ar trīs vārtu pārsvara iekrāšanu (4:1). 12. minūtē Latvijas izlase pietuvojās viena precīza metiena attālumā (5:6), tomēr turpinājumā slovāki atkal atgriezās vadībā, 27. minūtē iekrājot pat +5 (14:9).

Lai gan līdz puslaika beigām latviešiem izdevās panākt 11:14, otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs slovāki izvirzījās jau sešu vārtu vadībā (19:13). Latviešiem, par spīti pūliņiem, apspēlēt Slovākijas handbolistus tā arī neizdevās.

Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Arnolds Straume: “Ļoti labs turnīrs. Otrā vieta nepavisam nav slikts rezultāts. Mūsu vājā puse ir jauda no ārējās līnijas, jauni metēji, ko slovāki pret mums izmantoja. Nostājās 6:0 un piedāvāja mums uzbrukt no āra, bet mēs diemžēl to nevarējām izdarīt. Mazliet nolūzām arī fiziski. Tomēr, kopumā, malači! Milzīgs paldies fizioterapeitiem Artūram un Miķelim, bet vislielākais paldies Ņikitam, kurš bija mans atbalsts. Paldies visai komandai par cīņassparu!”

Septiņus no 11 metieniem Latvijas labā realizēja par spēles vērtīgāko spēlētāju atzītais Rauls Erlends Serafimovičs. Sešas reizes 12 metienos precīzs bija Valdis Kalniņš. Vēl piecus vārtus pievienoja Sandis Vaškevičs.

Latvija – Slovākija 25:31 (11:14)
Latvija – Serafimovičs 7/11, Kalniņš 6/12, Vaškevičs 5/6, Rogonovs 2/4, Borisovs 1/1, Vilsons 1/1, Bisters 1/1, Kušners 1/2, Bors 1/3

Labāko spēlētāju komandā (All-Star Team) iekļuvuši arī divi mūsu spēlētāji. Kā labākais labais ārējais spēlētājs visā čempionātā atzīts Valdis Kalniņš, bet saspēles vadītāja pozīcijai izraudzīts Rauls Erlends Serafimovičs.

Turklāt, abi šie spēlētāji čempionātā bijuši arī vieni no rezultatīvākajiem. Serafimovičs ar 36 vārtu guvumu ierindojies 6. vietā, bet Kalniņš ar 33 vārtiem ieņem 8. vietu.

Latvijas U-20 izlases kapteinis Rauls Erlends Serafimovičs: “Protams, ir rūgtuma sajūta. Sapīgi, ka neesam izdarījuši darbu līdz galam. Visiem bija viens mērķis, pie kur jau bijām tik tuvu, bet tikpat tālu. Neskatoties uz visu to, esmu ļoti lepns par džekiem par kopā paveikto. Personīgi, protams, ir patīkami saņemt individuālās balvas un atzinības, bet tagad jāgaida, kad viss nosēdīsies un būs laiks visu apdomāt.”

5. vietā sacensību B divīzijas čempionātā noslēguši Igaunijas jaunieši, kuri šodien pārspēja Turciju (30:28). Savukārt, 7. vietā, pateicoties uzvarai pār Kosovu (38:32), ierindojušies Lietuvas handbolisti.

Latvijas U20 B divīzijas Eiropas čempionāta spēļu grafiks un rezultāti

DatumsSpēlePosmsRezultāts
14.07.Lielbritānija – LatvijaD grupa21:46 (7:22)
15.07.Latvija – SlovākijaD grupa30:26 (11:13)
17.07.Latvija – LietuvaCeturtdaļfināls43:31 (19:14)
19.07.Somija – LatvijaPusfināls31:36 (12:15)
21.07.Latvija – SlovākijaFināls25:31 (11:14)

Latvijas U20 vīriešu handbola izlases sastāvs spēlei pret Slovākiju

Vārtsargi – Niks Lagzda (MSĢ), Ilvars Reinholds (ASK Zemessardze/LSPA), Dāvids Pauls (MSĢ);